Новини

“Розумний Київ сьогодні – це вже конкретна концепція, а не віддалене майбутнє”, – Віктор Долгопятов

Директор департаменту інноваційних технологій групи компаній Everest розповів про можливості Smart City та інтернету речей для міста.

22-23 лютого 2018 року в КМДА відбулася вже друга міжнародна професійна виставка-конференція Smart Buliding, на якій демонструються світові та українські досягнення в області інтелектуальних систем, автоматизації, енергоефективності, а також smart рішень для створення “Розумного дому” та “Розумного міста”.

На конференції, що зібрала провідних експертів України в області інжинірингу, виступив Директор департаменту інноваційних технологій групи компаній Everest Віктор Долгоп’ятов, із двома тематичними доповідями.

Під час першого виступу експерт звернув увагу слухачів на комплексну аналітику в інфрастуктури Smart City, розповівши про тонкощі визначення “Розумне місто”.

“Важливо розуміти, що, говорячи про інтернет речей, ми говоримо про реальні речі, які є частиною одного цілого. Розумний Київ сьогодні – це вже конкретна концепція, а не віддалене майбутнє” – зауважив Віктор Долгоп’ятов.

Згідно його слів, мова йде, в першу чергу, про створення комфортних міських послуг, які забезпечать при цьому оптимальну та ергономічну роботу усіх міських систем та об’єктів інфраструктури.

“Нові технології, що доступні на сьогодні, дозволять проводити якісний моніторинг та забезпечити потреби будь-якого мешканця міста. Достатньо лише налагодити технологічний процес збору та обробки необхідних для цього даних” – впевнений експерт.

У другій доповіді представник Everest детально розповів про класифікацію, застосування та проблематику інтернету речей в межах міської інфраструктури.

“Для Everest автоматизація інфраструктури та впровадження розумних речей на різних рівнях – від помешкання до будинку, кварталу та й усього міста – один із стратегічних напрямків роботи. Ми впевнені в тому, що такі технології є не розкіш, а дійсно необхідне рішення”, – підкреслив Віктор Долгоп’ятов.

На його думку, усе це зробить життя комфортнішим, і що також важливо, більш екологічним, а також дозволить оптимізувати витрати міського бюджету.

Аналіз досвіду взаємодії людини і певної інжинірингової системи показує, що такого роду “співробітництво” більш ніж оптимальне в межах сучасного технологічного прогресу:

“Наше завдання – зробити так, аби ці системи працювали на користь людям”, – зробив підсумок експерт.