Інтелектуальні машини

«Розумні» навушники Blade контролюють стан спортсмена під час бігу

Переваги бігу відомі давно. Спортивні лікарі стверджують, що біг покращує роботу мозку, сприяє розвитку спритності і навіть нормалізує стан шкіри. У США близько 55 мільйонів чоловік вибрали біг в якості постійної або періодичної активності. В ході опитування «Running USA» було встановлено, що більше 90% бігунів воліють носити пристрої, які відстежують їх стан і самопочуття під час тренувань. Сьогодні в індустрії спорту виробництва фітнес-браслетів і інших відстежують пристроїв відведено гігантський сегмент.

Розробник Soul Electronics, Ltd заявив, що Blade принципово відрізняється від звичайного фітнес-пристрої. Це бездротові навушники для тренувань з ШІ, в режимі реального часу відстежують бігові показники спортсмена. Blade аналізує швидкість руху, частоту серцевих скорочень бігуна, подоланий відстань, довжину і ширину кроку, вертикальні коливання, кут нахилу голови, положення тіла під час бігу, силу відштовхування від землі, а також баланс під час руху, – повідомив віце-президент компанії Ангус Цанг (Angus Tsang). Коли всі параметри проаналізовані, голосовий помічник для бігу дає зворотний зв’язок.

Blade були презентовані на виставці побутової електроніки 2018 року в Лас-Вегасі. І хоча Soul Electronics представила більше 20 пристроїв, пов’язаних зі спортом і акустикою, Blade є другим, який використовує можливості штучного інтелекту (перша розробка – Run Free Pro Bio, представлена ​​в середині 2018 року). «Розумні» бездротові навушники розроблені для максимальної продуктивності спортсмена, а також для мінімізації рухів, які можуть призвести до травмування або зниження швидкості. Це особливо важливо на коротких дистанціях або в марафонах, де на рахунку кожна хвилина.

Для відстеження стану спортсмена в Blade вмонтований маленький давач руху: саме він відстежує рух голови і аналізує, як бігунові найкращим чином пробігти дистанцію. ШІ збирає тисячі фрагментів даних, даючи поради під час тренувань про те, що потрібно зробити спортсмену – прискоритися, випрямити спину, притиснути або опустити руки, нахилити корпус вперед і так далі. Всі зібрані дані навушники передають пов’язаному додатку Soul Fit, який веде статистику пробіжок. Перед початком використання навушників спортсмен повинен ввести в додаток особисті фізичні дані, такі як зріст, вагу, досвід занять спортом, а також історію травм і хронічні захворювання, якщо вони є.

Для розробки Blade компанія Soul Electronics звернулася до експертів в області носимих пристроїв: південнокорейського виробника біомеханічних технологій Beflex і Valencell, американської компанії, що виробляє монітори серцевого ритму. Найскладнішою частиною процесу було об’єднання всіх функцій в одному маленькому пристрої без зниження якості звуку і без складного підключення. В Blade використовується та сама технологія ШІ, що і в Run Free Pro Bio, але пристрій бездротовий і додатково оснащений пульсометром. Перші замовлення на масовий випуск Blade Soul Electronics почне приймати восени 2019 року.