Розумне місто

«Розумні» домашні пристрої, які стануть масовими в наступному десятилітті

«Розумні» технології сформували не тільки спосіб спілкування, а й умови проживання людей в їх будинках. Голосові помічники і системи безпеки – ось найпопулярніші технології 21 століття для домашнього використання. Видання Forbes опублікувало список найбільш перспективних пристроїв, які з’являться в будинках в наступному десятилітті.

Електричні зарядні станції для автомобілів
Електромобілі стануть ще більш популярними протягом наступних десяти років. І замість того, щоб заряджати авто поза домом, кожен власник автомобіля волів би мати зарядну станцію на власному подвір’ї. Таке розташування допоможе виробникам підстанцій дізнатися про важливі недоробки, що виникають в процесі використання.

Один контролер для всіх інтелектуальних пристроїв
Прагнення до інтеграції всіх інтелектуальних технологій в управління за допомогою головного контролера – тенденція десятиліття. Зараз існують десятки розумних побутових приладів, які можна об’єднати під керуванням одного контролера. Такий підхід дозволить ефективно управляти «розумним» будинком.

Повсюдна інтеграція голосових команд
Всі існуючі сьогодні голосові помічники конкурують за те, щоб захопити домашній ринок Інтернету речей. Будь то Alexa, Siri або Google Home, кожен об’єкт в будинках майбутнього буде приймати голосові команди. У міру поліпшення інтеграції можна очікувати, що інтерфейси голосового помічника також будуть вбудовані в будинок.

Системи домашньої безпеки з функцією зору
Інтелектуальні системи безпеки з комп’ютерним зором стануть надзвичайно важливими. Зараз спостерігається зростання попиту на подібні розробки в усьому світі, особливо в країнах з підвищеним рівнем злочинності. «Розумні» системи гарантують більш швидке реагування на спробу злому.

«Розумні» термостати
З’являться в кожному будинку в найближче десятиліття. Бажання зберегти будинок в теплі або прохолоді, не витрачаючи зайвих грошей і не шкодячи довкіллю – це реально. Термостат гарантує, що будинок не споживає більше ресурсів, ніж необхідно для комфорту мешканців.

Голосові помічники
Стануть стандартом в більшості будинків вже в найближчі п’ять років. Тенденції майбутнього: використання голосових помічників в будинках для людей похилого віку, управління з безпекою, освітленням, іригацією, безпекою за допомогою таких пристроїв.

Домашня діагностика обладнання
Програмне забезпечення, яке активується голосом і виконує діагностичні тести стану будинку. Цей тип технології зробить революцію в домашній безпеці. Домашня операційна система перевірить, чи закриті двері і вікна, чи немає витоків або збоїв в роботі побутових приладів і т.д.

Давачі навколишнього середовища
Інструменти прогнозує обслуговування повідомлять домовласникам, коли необхідно замінити фільтри і виконати професійне налаштування обладнання. Вони будуть попереджати про потенційно небезпечні витоки повітропроводів, систем кондиціонування і т.п.

Рішення PetTech
«Розумні» програмні продукти для тварин. Сучасний приклад – система моніторингу Tailio. Вона виявляє проблеми зі здоров’ям домашніх тварин і відстежує їх поведінку. Цією інформацією можна легко поділитися з ветеринаром, щоб не приїжджати з улюбленцем у клініку.

Системи накопичення енергії
Ринок сонячної енергії продовжить розширюватися в наступному десятилітті, і технологія розумного будинку буде модернізуватися разом з ним. Сонячні та водяні панелі – ось основні тенденції наступних 10 років.

Покупки в режимі In-Home AR/VR
Популярність онлайн-рітейлу зростає, а гіганти онлайн-торгівлі прагнуть до продажу всіх типів товарів через інтернет. У зв’язку з цим буде зростати популярність AR/VR в роздрібній торгівлі.