АІ в бізнесі

Root AI представили Virgo 1 – робота для збору томатів

ИИ в агросекторе, Робототехника, Роботы для агросектора

За даними Міністерства сільського господарства США, фермери витрачають більше 34 мільярдів доларів на рік на оплату праці робітників, при цьому іноді виникає потреба в додатковій кількості сільгоспробітників для збору врожаю. Американський стартап Root AI пропонує вирішення проблеми – робота Virgo 1, який збирає томати, не пошкоджуючи їх і визначаючи рівень стиглості краще, ніж це роблять люди.

Проблема з персоналом на фермах ускладнюється ще й тим, що в США, як і в багатьох інших країнах світу, існує проблема старіння населення і нестачі робочих. Місцеві жителі похилого віку, які формують основну масу співробітників фермерських господарств, стомлюються значно швидше, ніж молодь, до того ж вони погано справляються з рутинними механічними діями, такими як збір овочів.

Virgo 1 – самохідний робот, оснащений камерами і сенсорами, які виконують функцію очей, здатний працювати в теплицях або на відкритих плантаціях в будь-який час доби завдяки вбудованим лампам. Він визначає зрілість овочів, наприклад томатів, і збирає їх, не пошкоджуючи стебла рослин. Машиною керує система штучного інтелекту. Збір помідорів Virgo 1 виробляє за допомогою роботизованих рук, оснащених гнучкими «пальцями». Крім цих дій його можна використовувати для збору винограду м’яких сортів. «Пальці» пристрою виготовлені з безпечного харчового пластику, вони легко очищаються, мають підвищену гнучкість, повідомив Джош Лессінг (Josh Lessing), генеральний директор Root AI.

Одна з найбільш унікальних особливостей Virgo 1 – можливість встановлення додаткового програмного забезпечення і додаткових давачів або «рук» для збору і обробки найрізноманітніших культур. За словами Лессінга, робот є повноцінною мобільною платформою для будь-яких сільськогосподарських територій. Застосування подібних «розумних» механізмів дасть фермерам можливості відійти від використання громіздких збиральних машин, таких як збирач яблук Abundant Robotics, машина зі збору полуниці Agrobot або робот для збору перцю Sweeper, а також від повсюдної людської праці на полях в США і Канаді. Компанія Root AI вже залучила фінансування від відомих венчурних фірм, в тому числі від Accomplice, First Round, Half Court, Liquid2 і Schematic.

У 2020 році розробники планують випустити Virgo 1 на масовий ринок і розробити програмне забезпечення, яке дозволить машині збирати інші види овочів і фруктів.