Інтелектуальні машини

Роботи-кур’єри від стартапу Starship

Starship, Приложение по доставке еды, Роботы-курьеры
Фото: Starship Technologies

Робототехнічний стартап Starship Technologies оголосив про закриття чергової серії фінансування, в результаті якої було отримано 45 мільйонів доларів. Загальна сума інвестицій склала 85 мільйонів доларів. Одночасно представники компанії повідомили про постійне зростання кількості доставок. До 2018 року роботи-кур’єри виконували 10 тисяч поставок на місяць, ще через 8 місяців, на початку 2019 року ці фірми виконували 50 тисяч доставок, а за останніми даними – 100 тисяч в місяць.

Основна мета Starship полягає в тому, щоб повністю замінити кур’єрів-людей роботами. На думку генерального директора проекту Лекса Бейєра (Lex Beyer), все сучасні програми з доставки їжі в кінцевому підсумку прийдуть до цілковитої роботизації. Зараз роботи-кур’єри від Starship виглядають як маленький білий ящик з шістьма колесами. Кожен робот оснащений декількома камерами, через які співробітники служби контролю спостерігають, куди рухається роботизований кур’єр. Також на пристрої встановлено сигнальні давачі, що спрацьовують при несправності.

На думку Бейєра, прискорення темпів доставки пов’язано з технологічним розвитком компанії. Не кожен постачальник послуг в стані проектувати надійних роботів, які зможуть адаптуватися до несприятливих погодних умов. З моменту створення ідеї і до розробки по-справжньому ефективних роботів-кур’єрів пройшло вже більше чотирьох років. Однак тепер машина може легко прийняти замовлення, доставити його, і можна не хвилюватися про те, що вона все зробить правильно, підкреслює фахівець.

У найближчих планах Starship: розширення мережі поставок до 100 університетських містечок в США і Європі. Зараз в університетських кампусах подібний вид послуг дуже затребуваний. Причина проста: кожен студент, просто використовуючи свій смартфон, управляє доставкою і контролює час прибуття їжі. Перший випадок подібної доставки стався в університеті Джорджа Мейсона, потім до мережі підключився університет Північної Арізони, університет Піттсбурга. Найближчим часом в карту доставки їжі увійде університет Пердью. Кур’єрська служба Starship співпрацює з декількома ресторанами в кампусах, як з великими постачальниками на кшталт Starbucks і Subway, так і з невеликими кафе. На момент старту проекту в університеті Джорджа Мейсона функціонувало 25 роботів, потім 35, і всі вони взаємодіяли з десятьма ресторанами. Зараз у всіх університетських кампусах спостерігається стабільний потік замовлень, доставка здійснюється з 8 ранку до 2 години дня і, за словами Лекса Бейєра, деякі ресторани навіть продовжили час доставки на більш пізній, щоб охопити більшу кількість клієнтів.