Інтелектуальні машини

Роботи-інспектори від Gecko Robotics

Коммуникации, Роботы-инспекторы, Стартап
Фото: geckorobotics.com

Робототехнічний стартап Gecko Robotics привернув 40 мільйонів доларів в рамках фінансування серії В. Інвесторами стали компанії Drive Capital, фонд Пітера Тіля, Y Combinator, Next47, а також старший керуючий партнер SoftBank Діп Нішар (Deep Nishar), Марк Кубан (Mark Cuban) і генеральний директор компанії Gusto Джош Рівз (Josh Reeves).

Компанія Gecko Robotics, заснована в Піттсбурзі в 2016 році, розробила кілька видів роботів, призначених для застосування в енергетичній, газовій, нафтовій та обробній промисловості. Роботи-інспектори оснащені HD-камерами, давачами і перетворювачами, вони вміють підніматися по стінах і обладнанню для перевірки резервуарів, котлів і труб, вимірюють товщину матеріалів, виявляють тріщини і руйнування. Для перевірки ділянки вони використовують акустичні, лазерні та електромагнітні випробувальні модулі. Пристрої управляються дистанційно або самостійно (в залежності від типу аналізованого устаткування).

Gecko позиціонує себе як компанія-розробник програмного забезпечення, а роботи-інспектори є інструментами, які збирають важливі дані для запобігання потенційно небезпечних збоїв і порушень в роботі обладнання в майбутньому. Їх механізм прогностичної аналітики спирається на штучний інтелект і методи глибокого навчання. Генеральний директор і співзасновник Gecko Robotics Джейк Лусараріан (Jake Loosararian) зазначив, що компанія «допомагає запобігати катастрофам». Роботи Gecko дозволяють промисловим компаніям проводити перевірки і збирати дані з такою швидкістю і в таких масштабах, які неможливі без техніки. Вони зводять до мінімуму необхідність участі людей в небезпечних видах діяльності, перевірці важкодоступного обладнання. Крім того, вони прогнозують, коли і де відбудеться збій інфраструктури.

Використання роботів в якості інструменту для збору даних і для прогнозування аварій або поломок заощадить компаніям мільярди доларів. Через портал програмного забезпечення Gecko клієнти можуть відстежувати активність роботів, а також переглядати тільки ті ділянки труб на магістралях, у яких рівень товщини нижче порогового значення. При необхідності робот робить знімок ділянки труби і збільшує його.

В даний час деякі стартапи використовують AI і автоматизацію для перевірки і оцінки виробничих умов або стану інженерних комунікацій. Наприклад, на початку грудня стартап з Сан-Франциско DroneDeploy зібрав 35 мільйонів доларів для розширення платформи аналізу зображень для комерційних операторів безпілотних літальних апаратів. Це програмне забезпечення використовується для перевірки будівель або обладнання з висоти. А інший виробник обладнання – Invert Robotics – привернув 8,8 мільйона доларів для створення інспекційних роботів, які здатні утримуватися на неметалевій поверхні. Ще один представник галузі – Cape Analytics – використовує AI і аерофотознімки, щоб страхові компанії проводили інспекції майна в рамках андеррайтингу.