Розумне місто

Refraction AI створили автономні міні-мобілі REV

Фото: refraction.ai

Автономні автомобілі – майбутнє комерційних перевезень. І перший по-справжньому автономний транспортний засіб скоро почне їздити вулицями – міні-авто REV від компанії Refraction AI. З 3 січня 2020 року роботизований перевізник почне виконувати доставку обідів в рамках випробувального періоду роботи в місті Енн-Арбор (штат Мічиган, США). Роботи будуть доставляти замовлення з чотирьох ресторанів міста випробувальній групі з 300 осіб.

REV розшифровується як «рефракції електромобіль». Пристрої оснащені трьома колесами і фюзеляжем, схожим на великий велосипедний шолом. Висота об’єкта становить 5 футів (1,5 метра), вага 100 фунтів (45 кг). Швидкість пересування міні-авто – 15 миль на годину (24 км / год). Вартість доставки за допомогою такого автомобіля значно дешевше, ніж у діючих служб, наприклад, у Grubhub, EatStreet або DoorDash. Якщо проект виявиться успішним, REV повністю змінить транспортну систему міст, наблизивши їх фантастичними картинами майбутнього з фільмів і книг.

Генеральний директор Refraction AI Метью Джонсон-Роберсон (Matthew Johnson-Roberson) підкреслив, що транспортні засоби повинні бути безпечними і маневреними. Основна увага компанія приділяє міським районам, в яких переміщення з вказаною швидкістю актуально і безпечно і для пішоходів, і для інших учасників їзди на дорогах. Програма REV розроблена спеціально з урахуванням тенденцій транспортної галузі. Роботизовані засоби доставки – популярний напрям, який поки що не вдалося масштабно розвинути жодному розробнику. Виняток становлять роботи-кур’єри від Starship, що працюють в студентських кампусах в Сан-Франциско і каліфорнійські пристрої перевезення продуктів Nuro, що працюють в передмісті Скоттсдейла і Х’юстона.

Все робототехнічні компанії працюють по бізнес-моделям, таким як Uber і Lyft: в майбутньому планується повне усунення водіїв і максимальне скорочення транспортних витрат. А у випадку з REV ситуація така, що Refraction AI стягує з ресторанів плату в розмірі 10-15% від замовлення, в порівнянні з 30-35% при стандартній кур’єрській доставці. Продавці хочуть змусити ринок працювати інакше, для цього їм потрібна доступна і ефективна техніка доставки і той, хто цю доставку здійснить. Тому в Детройті покладають великі надії на автономні міні-автомобілі REV.

Замовлення клієнти зможуть зробити через додаток для смартфона. Після цього REV відправляться з місця стоянки за адресою ресторану, а потім – за адресою доставки. Час здійснення доставки складає 30 хвилин. Радіус – 2 милі від чотирьох ресторанів тестової мережі (Miss Kim, Belly Deli, Tios Mexican Cafe і Chow Asian Street Food). У парку автономних авто Refraction AI поки що п’ять автомобілів, але кількість об’єктів на маршрутах міста поступово збільшать до тридцяти п’яти. Запланований графік роботи: з 11 до 18 годин. Через вузький корпус (88 см) міні-авто використовуватимуть для пересування велосипедними доріжками або зоною дороги ближче до бордюрів, а тротуарами їм їздити заборонено.

Пристрої оснащені двома лідарними лазерними давачами, а також камерами спостереження, ультразвуковими сенсорами і динаміками для проведення переговорів з клієнтом. Після прибуття машина, використовуючи додаток, повідомить, що замовлення доставлено і його можна забрати. У 2020 році Refraction AI планує розширити свою діяльність на Бостон, Медісон, Вісконсин і Пало-Альто.