АІ в бізнесі

Real Page випускає AI Screening – алгоритм для індустрії оренди квартир

AI Screening, Аренда жилья, Маркетинговая модель

RealPage – американська багатонаціональна корпорація, що надає програмні рішення для управління в секторі багатоквартирної, комерційної та приватної орендної нерухомості. З метою оптимізації галузі оренди фахівці RealPage Resident Screening і Data Science розробили унікальний алгоритм AI Screening, який дозволяє компаніям-власникам нерухомості з більшою точністю визначати орендарів з високим ризиком несплати. За оцінками експертів, точність алгоритму в кілька разів підвищує ймовірність визначення непорядних клієнтів.

Завдяки системі, керованої штучним інтелектом, стандартна модель скорингу (статистичні методи оцінювання рівня платоспроможності клієнта) заснована на правилах і законах статистики, тепер стає менш ефективною в порівнянні з алгоритмом AI Screening. Новий спосіб аналітики перевершив традиційні скринінгові рішення. Крім послуг аналізу алгоритм дозволяє компаніям, що володіють орендною нерухомістю, повернути сотні мільйонів доларів.

Метт Девіс (Matt Davis), старший віце-президент RealPage повідомив, що нова модель машинного навчання працює за принципом аналізу фінансових даних клієнта. Це ефективний маркетинговий інструмент, який працює з однаковою вигодою для обох сторін: клієнт отримує якісне житло, а орендодавець – стабільний прибуток без затримок. Плюси цієї інтелектуальної системи очевидні: вона навчається на готовому матеріалі (чинній базі клієнтів і тих, хто вперше підшукує квартиру в оренду), аналізує великі дані, зібрані RealPage за всі роки діяльності. За останні шість місяців алгоритм обробив дані по 100 тисячам орендарів, вивчивши історію орендної плати і всі супутні процеси.

Традиційні моделі скринінгу використовують під час аналізу кредитний рейтинг людини, розмір ренти і доходу, загальні фінансові показники. І хоча ці відомості в цілому відображають здатність заявника погашати фінансові зобов’язання, в тому числі і орендну плату, RealPage запропонував більш ефективний метод. AI Screening поєднує методи обробки даних і машинне навчання, а також базу з 30 млн. угод з оренди квартир. Система не тільки оцінює рівень доходу людини, але і її продуктивність і працездатність в довгостроковому періоді (наприклад, звернення в банк для оформлення кредиту, витрати на подорожі, кількість часу, проведеного в лікарні, страхові виплати і т.д.).

Результати перевірки AI Screening орендодавець може отримати вже протягом декількох секунд, а не годин або навіть днів, як це буває при використанні традиційних аналітичних моделей. Скорингова модель нового покоління постійно навчається і оновлює фінансові дані, незалежно від економічних умов ринку.