Розумне місто

Qatar Mobility – система автономного транспорту в Катарі

Фото: volkswagenag.com

Катар запускає проект Qatar Mobility з використання самохідних електричних шатлів в партнерстві з компанією Volkswagen. До 2022 року в державі планують створити парк самохідних електричних шатлів, які будуть сприяти популяризації екологічного транспорту, а також підвищать зацікавленість жителів в доступних і комфортних громадських поїздках.

Інвестиційне управління Катару (QIA) присвятить запуск першої в світі системи автономного електричного громадського транспорту без викидів наступному чемпіонату світу з футболу. Мета Qatar Mobility полягає в «розгортанні мережі маршрутних автобусів і таксі». Комерційні автомобілі Volkswagen, Scania, MOIA і технологія AID (автономного інтелектуального водіння) стануть базою проекту. Чиновники переконані, що створення екосистеми автономного водіння вкрай важливе для регіону. Особливу увагу приділять формуванню правової бази, інфраструктури «розумного» міста і передачі знань, які можна застосувати для трансформації міської мобільності як в Катарі, так і в його околицях.

Компанії QIA і Volkswagen почнуть спільну роботу над створенням необхідної фізичної та цифрової інфраструктури для інтеграції парку автономних авто в існуючу мережу громадського транспорту столиці Дохи. Buzz AD від Volkswagen Commercial Vehicles зможе перевозити до чотирьох пасажирів в районі Уест-Бей, і в цей же час високотехнологічні автобуси Scania почнуть перевезення великих груп людей. Незабаром підрозділи Volkswagen Group AID і MOIA нададуть програмне забезпечення для запуску сервісу.

Очікується, що закриті випробування транспортних засобів і автобусів будуть розпочаті в 2020 році. Проект буде запущений в експлуатацію в 2022 році, надаючи технічну демонстрацію майбутнього автономного водіння. Qatar Mobility – важлива частина стратегії Strategy Together 2025+, спрямованої на вирішення завдань економічного зростання, соціального розвитку та управління навколишнім середовищем. Про це повідомив голова правління Volkswagen Херберт Дисс (Herbert Diess). Він підкреслив, що для розвитку сучасних міст потрібна хвиля інновацій, а транспортування з використанням штучного інтелекту і з мінімальною кількістю викидів сприятиме просуванню і розвитку міської мобільності, зменшить затори та підвищить енергоефективність.

Минулого тижня в Досі оголосили про завершення будівництва гілки метро без водія (також приуроченому до чемпіонату світу з футболу FIFA). Була відкрита зелена гілка і друга секція червоної. Компанія RKH Qitarat (спільне підприємство Keolis, RATP Dev і Hamad Group) уклала 20-річний контракт с Qatar Rail на технічне обслуговування 37 станцій метрополітену і трамвая Lusail. Відкриття мережі заплановано на 2020 рік. Метро – ключовий пункт Qatar Vision 2030, стратегічного плану, розробленого урядом держави і покликаного підвищити туристичну привабливість Дохи.