Освіта

Програма TEALS в США: волонтери навчають школярів програмуванню

В американських школах діти активно вивчають програмування. Одній з програм, які довели свою користь, в цьому році виповнилося 10 років. Це програма від компанії Microsoft під назвою Technology Education and Literacy in Schools (Технологічна освіта і грамотність в школах, TEALS). В рамках програми старші школи країни співпрацюють з інженерами-програмістами, які працюють неповний день вчителями інформатики.

Одним з таких фахівців є Даг Хартлі (Doug Hartley). Йому 23 роки і він є старшим науковим співробітником Оклендського університету, а також вивчає інформатику. Будучи волонтером програми TEALS, він навчає школярів молодшої та середньої школи програмуванню.

За словами представників Utica Community Schools, раннє вивчення програмування дає учням шанс на побудову кар’єри в технологічній, інженерній, математичній галузі. Utica Community Schools – спільнота державних шкіл, розташована в Макомбі (столичний округ Детройт). UCS об’єднує місто Ютика, більшу частину селища Шелбі, північну частину Стерлінг-Хайтс, а також райони Рей, Вашингтон і Макомб в американському штаті Мічиган.

У 2019 Utica Community Schools представила в школах волонтерів, багато з яких є професійними викладачами або ведуть наукову діяльність в сфері інформатики. Щоб підготувати колег до роботи з дітьми, Даг Хартлі розробив тримісячний річний курс для співробітників TEALS. На курсі він навчав колег розробці планів уроків і тонкощам проведення занять. Для сільських шкіл діє особливий графік – TEALS дозволяє викладачам навчати учнів дистанційно за допомогою відеоконференцій. Програма підготовки вчителів програмування розділена на 4 семестри, в кінці четвертого експерт вже може вести урок і повноцінно взаємодіяти з дітьми.

Програма вивчення програмування, пропонована TEALS, включає введення в інформатику та основи веб-дизайну, вона розроблена для освоєння у три етапи. Третій етап триває два семестри. Дітей вчать базового набору алгоритмів, а також дають покрокові інструкції для вирішення різних завдань. Для середньої школи передбачено вивчення мов програмування Java і Pyton, як найбільш популярних в даний час. Незабаром UCS планує ввести заняття за системою TEALS в шести нових школах. Для старших школярів же підготовлений курс Advanced Placement.

Кожен викладач-волонтер проходить навчання протягом 40 годин, перш ніж приступити до викладання. За вчительським складом спостерігають регіональні менеджери TEALS, вони ж оцінюють якість навчання і кваліфікаційний рівень вчителів.