Розумне місто

Проект Haus.me: «розумний» мобільний дім

Haus.me, мобильный дом, умный дом

Чинний американскький проект Haus.me пропонує всім охочим придбати «автономний розумний будинок». Каркас моделі сконструйований з деталей, надрукованих на 3D-принтері, будинки представлені в трьох варіантах:

  1. Mone
    Однокімнатний будинок-студія площею 37 кв.м, максимальна місткість – 2 людини.
  2. Mtwo
    Двокімнатний будинок з кухнею і ванною кімнатою, загальна площа становить 74 кв.м. Розрахований на сім’ю з 3 чоловік.
  3. mFour
    Двоповерховий будинок з трьома спальнями і двома ванними. Підійде для сім’ї з 4 осіб. Загальна площа споруди – 148 кв.м.

Кожен будинок проекту Haus.me повністю оснащений меблями і предметами інтер’єру, в тому числі кухонним приладдям. У будинках встановлена ​​система розширеного контролю якості повітря HEPA, а також 99,9% антибактеріальний і антивірусний захист. Для монтажу такої конструкції не потрібна закладка фундаменту і інші «класичні» будівельні роботи, не потрібно дозволу на будівництво. Потрібно лише підключити будинок до автономної системи каналізації.

Всі енергетичні потреби будівлі забезпечують сонячні батареї, розміщені на даху і бічних панелях. Додаткове освітлення надходить з панорамних скляних вікон. У перелік обладнання входить повністю оснащена кухня, акустична система Sonos, камера Nest, термостат, Apple TV, проектор, підключення до Інтернету і дверний замок з відбитком пальця. В цілому Haus.me обслуговують 24 інтелектуальні підсистеми, пов’язані між собою і керовані голосовим способом або через додаток.

Енергоспоживання Haus.me в 20 разів нижче, ніж у звичайного будинку: цьому сприяє запатентована система вікон і вакуумна ізоляція. Вікна будови зберігають в 14 разів більше тепла, ніж звичайні вікна з подвійним склом. Навіть в умовах туману або похмурої погоди, конструкція обігрівається і охолоджується виключно за допомогою сонячної енергії. Композитна полімерна рама робить конструкцію стійкою до ураганів і навіть землетрусів. Як бонус для покупців Amazon пропонує повернення грошей, якщо будинок буде зруйновано. Конструкція будівлі створена з вуглецевого волокна, сучасних міцних полімерів і захисного скла, а в інтер’єрі використовується натуральне дерево.

Виробник здійснює гарантійне і регулярне обслуговування всіх систем і предметів в будинку. Покупцям надається можливість вибрати колір, тип побутової техніки та інші нюанси майбутнього житла. Модель будинку створюється протягом семи тижнів, поставляється в повністю зібраному і обладнаному вигляді. Вартість такого житла становить від 300 тисяч до 1 мільйона доларів.