Розумне місто

Популярність big data зростає в усьому світі: результати дослідження NewVantage Partners

Найуспішніші компанії світу вкладають кошти у формування big data, аналітику і штучний інтелект. На думку стратегічних консультантів NewVantage Partners, наявність конкурентів, що використовують ШІ, стимулює компанії додатково інвестувати в інтелектуальні технології.

Дослідження NewVantage Partners «Дані та інновації: використання big data і штучного інтелекту для прискорення трансформації бізнесу» було проведено з урахуванням відповідей керівників вищого рівня, що входять у топ організацій зі списку Fortune.

Дослідження показало, що 91,6% компаній збільшують обсяги інвестиції в big data та ШІ, а 91,7% респондентів дотримуються думки, що такі інвестиції необхідні для конкурентоспроможності та гнучкості.

Що дає компаніям використання big data?

Будь-яке середнє або велике підприємство володіє величезними потоками даних. Їх правильне використання збільшує прибуток компанії, надає повну інформацію про клієнтів, цільову аудиторію, купівельний шлях і навіть основні тенденції бізнесу, в т.ч. пріоритетні напрями діяльності конкурентів. Штучний інтелект спрощує процес обробки будь-якої, навіть найоб’ємнішої інформації, перетворює невпорядковані дані на матеріал для навчання нейронних мереж.

Інвестиції у AI не гарантують негайну трансформацію бізнесу зі звичайного у керований даними, відповідаючий очікуванням споживачів. Для багатьох компаній інвестування у big data обумовлено лише бажанням «підлаштуватися» під конкурента (про це повідомили 75% керівників). Із загальної кількості опитаних 87,8% заявили, що вкладають кошти у big data тільки тому, що великі компанії вкладають не менше 50 млн. дол. у власні проекти по створенню великих масивів даних.

Тільки 62,2% керівників компаній повідомили про вагомі результати своїх інвестицій, а 47,6% з них підтвердили, що конкурують з іншими представниками ринку аналітики даних. За даними експертів, лише 7,5% фірм стикаються з технологічними труднощами при реалізації big data у корпоративному середовищі.

Хто найбільше зацікавлений у big data?

Найбільш зацікавлені у роботі з великими масивами даних медичні компанії, відзначає NewVantage. Така тенденція показова, оскільки саме у сфері охорони здоров’я штучний інтелект і всі технології, пов’язані з ним в останні роки знаходять велику важливість. ШІ застосовують для діагностики захворювань, читання знімків МРТ і КТ, аналізу препаратів і навіть для віддаленого спілкування з пацієнтами.

Зростають масштаби використання big data у сфері страхування та фінансів. У роботі страхових служб такі функції, як облік і аналіз великих масивів інформації незамінні для кваліфікованого підходу до забезпечення належного рівня страхових послуг. У сфері фінансів грамотний облік і зберігання інформації не менш важливі, особливо якщо мова йде про величезні суми, обчислення, які людині швидко зробити не під силу і т.д. Популярні сучасні технології для роботи з великими даними: Hadoop, NoSQL, MapReduce.