АІ в бізнесі

Pond Technologies використовує ШІ для контролю росту марихуани

Искусственный интеллект, Каннабис, Умные фермы

Компанія LP Cannabis – виробник лікарської марихуани і товарів з її додаванням, знайшла сучасний спосіб вирішити проблему дефіциту сировини. Дочірнє підприємство компанії – Pond Technologies – застосувало технологію штучного інтелекту в поєднанні з технікою точного землеробства для підвищення врожайності і поліпшення здоров’я рослин. Система PaiGE збирає дані про стан посівів та якість канабісу від виробників в режимі реального часу. На підставі цих даних виробник оптимізує підхід до вирощування.

Сучасна проблема всіх країн, де легалізовано канабіс – дефіцит сировини хорошої якості на тлі високого попиту на продукцію. Відомо, що час очікування поставок від окремих брендів може доходити до декількох тижнів або навіть місяців. До цього потрібно додати і той факт, що всі існуючі лабораторії з переробки марихуани відхиляють до половини поставок сировини з-за цвілі і хвороб. Очевидно, що виробникам потрібно забезпечити безперебійні поставки, для яких потрібні передові технології і автоматизація.

Десятки постачальників апаратного і програмного забезпечення обіцяють підвищення продуктивності завдяки таким технологіям, як сучасні світлодіодні системи, сенсорний моніторинг, очищення повітря або ефективні системи опалення, вентиляції та кондиціонування HVAC. Однак кожна технологія спрямована на модернізацію лише одного аспекту культивування цієї рослини. І до сьогоднішнього часу інтеграція всіх цих методів і їх взаємодія одного з одним мінімальні. Генеральний директор Pond Technologies Holdings Inc. Стів Мартін (Steve Martin) підкреслив, що якщо мета бренду полягає у наданні канабісу високої якості, для цього потрібні дані з кожного заводу і кожної плантації, щоб відстежувати стан рослин від моменту появи на ринку до надходження у продаж.

Як з’явилася система PaiGE і як вона працює

Крім виробництва марихуани компанія Pond Technologies Holdings Inc. відома своїм інноваційним підходом до вирощування біомаси водоростей у контрольованому середовищі. Застосувавши унікальну запатентовану технологію, вченим вдалося оптимізувати зростання мікроводоростей у кілька разів. Досвід з водоростями виявився вельми успішним, тому технологи Pond вирішили застосувати можливості технологічної платформи до індустрії канабісу. Платформа PaiGE від Pond об’єднує потоки даних в одну систему, а потім використовує AI для обробки даних про навколишнє середовище в режимі реального часу. У кінцевому підсумку зростання марихуани повністю автоматизується і контролюється системою. На рослинах не виникає цвіль, вони не хворіють, отже, регулюються витрати на насіння, забезпечується стабільне середовище для підвищення врожайності і постійної високої якості сировини. У теплицях, де вирощується лікарська марихуана, встановлені спеціальні давачі Diagnostix, причому, у кожного куща він персональний. Апаратний пристрій моніторить стан рослини протягом всього життєвого циклу. Таким чином, з моменту посадки до моменту зняття врожаю і його відвантаження постачальникам стан канабісу контролює штучний інтелект.