Розумне місто

Plume і Virgin Media забезпечать «розумні» будинки найкращим інтернетом

Virgin Media, британська компанія, що надає телефонні, телевізійні та інтернет-послуги, запустила послугу підключення «тільки на запрошення» до Plume Adaptive WiFi – інтегрованої мережі WiFi, заснованої на технології хмари і штучного інтелекту. Користувачі, що зареєструвались в Plume, отримають доступ до Wi-Fi останнього покоління. Оплата за послугу буде вноситися окремо від стандартного рахунку абонента Virgin.

Річард Сінклер (Richard Sinclair), директор зі зв’язків з громадськістю Virgin Media повідомив, що компанія постійно знаходиться в пошуку сучасних швидких способів зв’язку, які відповідають концепції «розумного» будинку. Тому постачальник телекомунікаційних послуг уклав контракт з Plume. Ця компанія займається розробкою і виробництвом інноваційних систем зв’язку, в тому числі і модулів Wi-Fi.

Одна з останніх розробок Plume – модуль бездротової мережі другого покоління SuperPod. Модулі мають форму п’ятикутників із закругленими кутами, розмір одного такого пристрою приблизно такий же, як у звичайного адаптера харчування мережевих точок доступу. Концепція Plume має на увазі рішення проблеми з домашнім Wi-Fi відразу в трьох «вимірах»: простір, час і робочого навантаження. Це означає, що сигнал повинен надходити в будь-який куточок будинку, бути стабільним і надійним і постійно доступним. Саме для цих цілей був винайдений Adaptive WiFi, а потім Plume Pod і згодом – SuperPod, з більш високою швидкістю, збільшеною пропускною здатністю, трьохдіапазонною конфігурацією WiFi і двома автоматично портами Gigabit Ethernet, що конфігуруються. Модулі другого покоління повністю сумісні з модулями першого покоління. Постачальник обладнання пропонує щорічний (60 у.е) або безстроковий (200 у.е) доступ до Plume, Pod і SuperPod.

Щоб забезпечити безпеку домашньої мережі, Plume пропонує використовувати «гостьову схему» доступу до інтернету: через однойменний додаток кожен гість отримує особистий пароль в HomePass. При необхідності власник будинку може встановити термін його дії і точний час закінчення доступу до Wi-Fi. Головний користувач сам вирішує, до яких пристроїв в мережі гості отримують доступ. Plume блокує будь-які спроби доступу до локальних пристроїв в мережі без дозволу хоста. Наприклад, ваш старий друг може мати доступ до медіасерверу Plex для показу ваших улюблених фільмів, але ви можете встановити обмеження для гостей на сімейному святі так, щоб вони мали доступ тільки до телевізора, наприклад, для показу фотографій, зроблених на їх смартфони. За замовчуванням блокуються всі інші пристрої, через які гості можуть отримати прямий доступ до домашньої мережі.

У всьому світі рішеннями компанії Plume користуються такі провайдери, як Comcast, Bell Canada і інші. Це призводить до великих обсягів виробництва SuperPod, отже, до зниження витрат на поставку. Фахрі Дінер (Fahri Diner), генеральний директор Plume повідомив, що для компанії велика честь співпрацювати з Virgin Media. Забезпечення клієнтів кращим інтернет-доступом, персональним батьківським контролем і гостьовим доступом – основа «розумних» будинків майбутнього.