Здоров'я

Платформа aiForvard – унікальний інструмент мікроскопічного аналізу ліків

Платформа була створена технологічною компанією Fimmic, що спеціалізується на виробництві інтелектуальних програм. Інтерфейс програми повністю координується системою AI, а основний напрямок роботи – це мікроскопічний аналіз зображень або так звана “цифрова патологія”. Цей вираз звучить так, ніби вказує на щось, що виходить за рамки медичної норми, однак за фактом означає метод віртуальної мікроскопії. ШІ розпізнає зображення структури лікарських препаратів, нанесених на предметні скельця, а потім створює їх деталізовану, максимально повну цифрову копію.

Нова, яка не має аналогів, платформа, керована штучним інтелектом, дає можливість ученим працювати по унікальному алгоритму аналізу зображень – для кожного препарату або будь-якого медичного мікроскопічного зображення окремо. Компанія-розробник Fimmic повідомила, що aiForward – це, в буквальному сенсі, передача інструментів штучного інтелекту вченим та патологам. В даному випадку AI не просто аналізує, він переходить від аналізу до практичних дій і сприяє новим відкриттям в медицині та науці.

Дія платформи поширюється на дослідницькі проекти, що займаються мікроскопічним аналізом патологічних або гістологічних зображень. Застосування aiForward буде корисно, в першу чергу, в таких областях медицини, як терапія ракових захворювань, неврологія, інфекційні захворювання або хвороби, пов’язані з неправильним способом життя (ожиріння, залежність від алкоголю, сигарет). ШІ значно прискорить і навіть автоматизує (там, де це можливо) перегляд медичних зображень і мікроскопічних знімків структури лікарських препаратів.

Розробники закликали дослідників в медичній сфері активно звертатися до користування програмами штучного інтелекту – такий підхід дозволить дослідним корпораціям уникнути зайвих витрат на тестування нових лікарських препаратів або методів лікування захворювань.

На світовому ринку високих технологій загальна вартість обладнання для цифрової патології оцінюється в 5,7 мільярдів доларів. І кількість такого обладнання, яке використовується в секторі фармацевтики і охороні здоров’я, продовжує збільшуватися щороку.

Щоб взяти участь в проекті, дослідницькій групі або конкретному вченому слід подати заявку, яка буде розглянута незалежною консультативною групою. Всім учасникам, які пройшли відбір, буде надано безкоштовний доступ до віртуальних інструментів Aiforia Create і Aiforia Cloud від компанії Fimmic. Aiforia Create створює алгоритм роботи, а Aiforia Cloud управляє цифровими даними. В даний час Aiforia Cloud для зберігання та обміну даними використовують більше 6000 патологів, дослідників і фармацевтичних наукових груп. Крім того, програма дозволяє створювати віртуальні спільноти вчених, в яких можна ділитися результатами досліджень і науковими ідеями.