Розумне місто

Південна Корея активізує онлайн-відстеження коронавірусу

южная корея, коронавирус

Центральні та місцеві органи влади у Південній Кореї застосовують тактику онлайн-відстеження всіх людей з підтвердженими випадками коронавірусу. Для спостереження буде використана нова система, яка працює на підставі таких даних, як інформація з камер відеоспостереження і транзакції по кредитних картах. В даний час в країні у режимі реального часу розсилаються текстові повідомлення, надається інформація про кількість підтверджених випадків коронавірусу COVID-19, а також відновлюється історія поїздок всіх інфікованих.

Додаток «Self-quarantine safety protection», розроблений Міністерством внутрішніх справ і безпеки, дозволяє тим, хто знаходиться на карантині, залишатися на зв’язку із співробітниками державних служб і служби охорони здоров’я. Зараз керівні органи використовують GPS для відстеження місця розташування хворих і тих, хто може бути джерелом вірусу, щоб переконатися, що вони не порушують карантин, повідомляє MIT Technology Review.

11 лютого 2020 року у Південній Кореї було запущено додаток Corona 100m (Co100). Використовуючи дані, отримані урядом, він сповіщає користувачів, коли вони знаходяться в радіусі 100 метрів від місця, яке відвідувала заражена людина. У перші десять днів після запуску було виконано мільйон завантажень, стверджує урядовий веб-сайт Південної Кореї Korea.net. За інформацією сайту, додаток «дає користувачам можливість уникати потенційно небезпечних місць». Історію подорожей людей з підтвердженим COVID-19 показують сайти Coronamap і Coronaita. Останній функціонує також як «пошукова система» для отримання інформації про місця, уражених коронавірусів. За наявними даними, системи не ідентифікують особу пацієнтів, але визначають їхню стать і вік, а також надають їм номер особової справи.

Korea Herald повідомляє, що відстеження триває з 16 березня, і вся технологічна система міст Південної Кореї спрямована на те, щоб допомогти службам охорони здоров’я швидко перевіряти інформацію з відеокамер і транзакції по кредитних картах. Раніше слідчі Корейського центру з контролю і профілактики захворювань (KCDC) повинні були вимагати ці види даних у поліції. Нова система, розроблена спільно Міністерством науки, Міністерством землі, інфраструктури і транспорту та KCDC, дозволяє негайно аналізувати інформацію про підтверджених пацієнтів з COVID-19 і надавати їх слідчим системи охорони здоров’я.