Новини

Підсумки міжнародної військової виставки в Києві

Під час виставки “Зброя та безпека 2017” на стенді турецької компанії Aselsan підписали додатковий пакет документів щодо постачання систем тактичного зв’язку УКХ-діапазону турецького виробництва до Збройних Сил України. Відповідний договір про постачання турецького обладнання зв’язку був підписаний держпідприємством “Спецтехноекспорт” та компанією Aselsan 9 жовтня 2017 року в рамках візиту до України президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Постачання обладнання здійснюватиметься у 2018 році. Однак, завершити оформлення угоди мають до кінця 2017, – необхідно здійснити підписання договіру між Міністерством фінансів України та “Турексимбанком”, із яким вдалося домовитися про співпрацю під держгарантії України та з мінімальними відсотками.

Фактично, це вже третій досвід співпраці української та турецької сторін в сфері постачання сучасних систем зв’язку. Перший контракт у 2016р. передбачав постачання систем зв’язку до ЗС України для оснащення одного батальйону. За другим контрактом українська армія отримала системи та обладнання у кількості достатній, аби оснастити бригаду. Згідно договору, що був підписаний 9 жовтня 2017 року у присутності президентів України та Туреччини, планується переоснащення системами УКХ-діапазону до трьох бригад ЗС України.

Аби здійснити переоснащення поставлятимуться нові програмно орієнтовані широко діапазонні (30-512МГц) ІР-радіостанції, як переносні, так і автомобільні, з потужністю передавачів від 10 до 50Вт, системи внутрішнього зв’язку і комутації з ІР та інтегрованими радіомодулями, персональні радіостанції солдата, портативні радіостанції для командирів рот або батальйонів. Перші отримані турецькі радіостанції були направлені для оснащення однієї із танкових бригад.

УКХ-радіостанціі Aselsan перемогли у порівняльних випробуваннях, що були влаштовані Збройними Силами України влітку 2017 року. За технічнимим можливостями і за критерієм “ефективність – вартість” лінійка радіостанцій серії “9661” виявилась найкращою у відстані налагодження стійкого зв’язку, а також можливості працювати в умовах впливу потужних засобів РЕБ. Турецькі засоби зв’язку розроблені і виготовлені згідно вимог і стандартів НАТО.

За контрактом між компанією Aselsan та її партнером на українському ринку, компанією Everest, остання здійснює монтаж, інтеграцію, обслуговування, ремонт, навчання і адаптацію турецьких систем згідно вимог замовників.

Із турецькою стороною також домовилися про реалізацію спільних науково-технічних проектів, здатних посилити національний потенціал у сфері створення власного програмного забезпечення, що є важливою скадовою процесів проектування та виробництва засобів зв’язку. Українська сторона планує розширити діяльність в сфері створення алгоритмів захисту інформації, кодування, шифрування. Попередньо проведені переговори стосовно можливості заміни турецького алгоритму шифрування на власний український.

Враховуючи вимоги українського законодавства, компанія Everest подала заявку на сертифікацію продукції компанії Aselsan для використання радіостанцій в системах зв’язку ЗС України з метою передачі інформації з рівнем доступу “ДСК” (“для службового користування”). Після чого розглядатиметься можливість сертифікації радіостанцій для передачі інформації з рівнем доступу “Т” (“таємно”). Передбачаєься доступ до чіпа радіостанції з можливістю самостійно його програмувати та перепрограмувати, а також завантажувати розроблений в Україні алгоритм шифрування.

Компанія Aselsan зобов’язалася додати у військові радіостанції УКХ-діапазону режим DMR, який забезпечує взаємодію радіостанцій Motorola і Aselsan. На даний момент ця функція тестується, працюючи в закритому режимі AES 256.