АІ в бізнесі

Перший голосової логістичний агент Fero TIA запущений в ОАЕ

Голосовые помощники, ИИ в логистике, ИИ помощники

Компанія Fero, що спеціалізується на технологія штучного інтелекту, офіційно презентувала свій інтелектуальний вантажний інтерфейс на виставці Ai Everything. У заході взяли участь понад 300 компаній, доповідачів та стартапів. Основною їх метою була демонстрація найостанніших розробок в області інновацій, які увійдуть в стратегію просування AI в ОАЕ в 2031 рік (UAE 2031).

Вперше в регіоні Mena (Middle East & North Africa) Fero запустила голосового агента з підтримкою штучного інтелекту для логістичної галузі. Ця технологія замінить рутинні технічні процеси в логістиці і виключить необхідність робити все вручну. Так будуть виключені людські помилки, що призводять до збоїв у графіку поставок або в інших процесах.

На Ai Everything аудиторії презентували флагманського агента Fero Transport Interactive Assistant (TIA). Технічний директор Fero Арджун Бхасін (Arjun Bhasin) повідомив, що розробка є «логістичним профі» Industry 4.0 – четвертої промислової революції, і повністю змінює майбутнє вантажних перевезень. Експерти підтримують ідею другого покоління цифрової трансформації, а основним інструментом впровадження технічних рішень, як і раніше називають штучний інтелект.

Як працює Fero TIA?

Інтелектуальний помічник приймає інформацію про відправку партії вантажу: управління ботом здійснюється голосовим способом через додаток на смартфоні. Після цього бот пересилає повідомлення на смартфон водія вантажівки, подаючи сигнал до відвантаження, і автоматично відправляє лист одержувачу про те, що вантаж відправлений. Fero TIA відстежує шлях вантажу, інформує про зміни в маршруті і будь-які корегування шляху.

Як відомо, Об’єднані Арабські Емірати планують запровадити технології штучного інтелекту в усі сфери життя держави. Згідно з програмою стратегії UAE 2031, зміни повинні торкнутися дев’яти ключових галузей, а саме: навколишнього середовища, водних ресурсів, космосу, технологій, транспорту, логістики, здоров’я, енергетики і освіти. За словами експертів логістичного сектора і ланцюгів поставок компанії Fero, зміни торкнуться абсолютно всієї галузі. Наприклад, будуть переглянуті можливі способи скорочення витрат на доставку, а також на створення безпечних маршрутів руху вантажного транспорту. Влада ОАЕ має намір звести до мінімуму кількість пробок і нещасних випадків на міських дорогах.

Всі авіалінії і судноплавні маршути, автопарки, приватні експедитори, вантажоперевізники та відправники вантажів в ОАЕ мають різне програмне забезпечення своєї інформаційно-технічної бази. Не можна сказати, що використовувані технології не справляються зі своїм завданням, але сфера їх дії часто неповна, а масштабованість (здатність справлятися з великою кількістю даних і зростаючим потоком інформації) залишає бажати кращого, підкреслив генеральний директор Fero Абхінав Чаудхари (Abhinav Chaudhary). Нова технологія повністю змінить ситуацію в логістичному секторі, переконані розробники.