АІ в бізнесі

Перетворення людських ресурсів: прогноз для HR до 2030 року

HR, Автоматизация процессов, Технологии

Дослідження Deloitte – Global Human Trends Trends – показало, що 41% респондентів з числа великих компаній вкладають значні кошти в автоматизацію, і основна роль в цьому процесі відводиться штучному інтелекту. Автоматизація на основі ШІ позбавляє керівників відділів від необхідності виконувати рутинні робочі завдання.

Одним із способів автоматизації процесів на підприємствах є «superjob» або суперробота. Це діяльність, яка поєднує вирішення суто технічних завдань з більш «людяними» вміннями, такими як спілкування, співробітництво і обслуговування. Завдяки системам ШІ людський ресурс можна використовувати для виконання по-справжньому важливих, не рутинних завдань, адже, як відомо, чим менше творчих обов’язків у співробітника, тим важче йому згодом справлятися з ними якісно, ​​з тим же інтересом.

Серед ключових технічних особливостей найближчих 10 років аналітики виділяють такі:

  • автоматизація процесів;
  • підвищення продуктивності праці;
  • цифрова трансформація галузі HR;
  • реформація навчальних програм для фахівців компаній (упор на роботу з додатками, технікою, чат-ботами).

Ще одна тенденція – масове впровадження ШІ-ініціатив. За інформацією Deloitte, 63% керівників у обов’язковому порядку інвестують в технології, при цьому 82% з тих, хто вже вклав кошти в «розумні» платформи або програми, повідомили про позитивну віддачу інвестицій.

До 2030 року глобальна криза робочої сили торкнеться малих і середніх підприємств. Це підтверджують дослідження консалтингової фірми Korn Ferry. Не менш 20 країн з розвиненою економікою в наступні 10 років відчують на собі наслідки світового дефіциту кадрів. Загальна нестача персоналу складе 85,2 млн. людей (це більше, ніж населення великої країни). Наслідком такого дефіциту стане нереалізований річний дохід в розмірі 8,45 трильйонів доларів (еквівалент сукупного ВВП Німеччини і Японії).

Роль фахівців з управління персоналом (HR) також зміниться, наприклад, їм доведеться не просто вести облік персоналу, а й робити все можливе по утриманню існуючих співробітників і залученню нових. На ринок праці вийде перша партія покоління Z, отже, неминуче зміняться правила корпоративної культури і динаміка офісної роботи. У Deloitte акцентують увагу на тому, що на сьогоднішній день 43% мілленіалів планують залишити свою роботу протягом наступних двох років, і лише 28% з упевненістю стверджують, що хотіли б працювати на займаній посаді більше 5 років.

Опитування проводилося в 36 країнах світу, в цілому в ньому взяли участь 12 тисяч осіб. HR-технології, які допомагають компаніям залучати кращих фахівців і контролювати персонал, стають все більш доступними. Сукупна вартість галузі становить 400 млрд. дол., а країнами-лідерами в даній галузі є США, Сінгапур, Індія і Китай.