АІ в бізнесі

Пакистанський стартап Aqua Agro – іригаційна система “розумного” зрошення грунту

Пакистанский стартап Aqua Agro – ирригационная система “умного” орошения почвы
Фото: aquaagro.smartcube.pk

Пакистан – аграрна держава, тому прогнозована Радою водних ресурсів криза 2025 року може завдати країні великої шкоди. За даними експертів, у період з 1949 до 2016 року сільськогосподарський ВВП країни знизився з 49% до 19%. Щоб зберегти водні ресурси і уникнути їх нераціональних витрат, фахівці пакистанського Університету науки і технологій NED розробили розумну іригаційну систему зрошення та відстеження стану грунту і назвали її Aqua Agro.

Технологічне рішення Aqua Agro допоможе фермерам зібрати більший урожай культур з меншими витратами водних ресурсів. Інженери пропонують фермерам використовувати іригаційні смарт-системи IoT, працюючі на сонячній енергії, які будуть збирати з ланів інформацію про рівень вологості грунту і повітря, температури і т.д. Зібрані дані відправляються на хмарну платформу. ШІ отримує необхідну інформацію, аналізує, а потім на підставі результату видає рекомендації – чи потрібен рослинам полив і в якому обсязі.

Основа землеробства у Пакистані – це іригація (штучне зрошення безводних земель). Щоб уникнути глобальної нестачі води і водної кризи, прогнозованої екологами, уряд намагається будь-якими способами скоротити обсяг води, що використовується для зрошення. Інженери Aqua Agro стверджують, що система на 50% зменшить витрати води на полив. Рослини не постраждають, а їх врожайність збільшиться у зв’язку з чітким графіком зрошення.

Про необхідність поливу система Aqua Agro повідомить фермера через sms, електронну пошту та повідомлення у мобільному додатку. Поки Aqua Agro – це невеликий діючий проект. У першій половині 2019 року розробники планують зібрати необхідну суму для розміщення 50 пристроїв IoT на приватних фермах. З цією метою компанія проводить краудфандінгову кампанію на Indiegogo.

Як розумні системи поливу допомагають фермерам?

Система Aqua Agro створювалася протягом 3 років у співпраці з Німецьким дослідницьким центром штучного інтелекту. Це сукупність пристроїв IoT, що живляться сонячними батареями і об’єднані системою штучного інтелекту. Складові системи: сенсори Aqua Agro IoT Kit, розумна система зрошення Aqua Agro Node, набір даних Aqua Agro DataSet. До теперішнього часу в південному регіоні Пакистану встановлено шість експериментальних об’єктів Aqua Agro.

Робота сервісу координується ШІ. Спочатку за допомогою давачів, розміщених безпосередньо на ділянці, визначається вологість/сухість грунту. Штучний інтелект у режимі реального часу моніторить стан кореневої зони рослин, повідомляє прогноз погоди, сповіщає про ризик посухи і т.д. Власник ферми з Aqua Agro постійно отримує рекомендації про необхідність поливу; також можна налаштувати сповіщення про кількість витраченої води.

Періодичність звіту про фактичне споживання підбирається індивідуально, оскільки датчики функціонують цілодобово. Інженери проекту Aqua Agro раз на місяць проводять контрольну перевірку пристроїв, повторно аналізують рівень рН грунту ручними сканерами і повідомляють про стан сільськогосподарських культур на ділянці. На думку розробників, використовувати систему Aqua Agro можна не тільки на приватних і державних фермах, але і у житлових районах – для озеленення та домашнього садівництва.