Розумне місто

Octopus – платформа для контролю енергетичних систем

Компанія NetOP, розробник і виробник додатків IoT з низьким енергоспоживанням на базі глобальної обчислювальної мережі (LPWAN) створила інтелектуальну систему споживання енергії, яка виявляє аномальні коливання використання енергетичних ресурсів на міських підстанціях. Ця система виявляє загрози ззовні, а також будь-яку незаконну діяльність. Розробка отримала назву Octopus. Вона використовує пристрої LoRa (виробництво корпорації Semtech) і протокол LoRaWAN для моніторингу енергоспоживання в режимі реального часу.

Засновник NetOP Олкей Тейси (Olcay Taysi) повідомив, що можливості платформи для послідовного, точного моніторингу даних в режимі реального часу дозволили розробити додаток, що спрощує роботу з мережею. За допомогою LoRaWAN «розумні» міста виявляють коливання енергії і реагують на них: запобігають або усувають збої, незаконну діяльність або будь-які небезпеки для енергосистеми. Згідно з даними Semtech, давачі NetOPus від NetOP швидко і просто розгортаються на міських підстанціях, вони збирають дані про використання енергії в режимі реального часу. Octopus аналізує існуючу ситуацію на підстанції, використовуючи дані, зібрані LoRa, і генерує звіти про витрати енергоресурсів за допомогою штучного інтелекту і розширених алгоритмів ML.

Звіти доступні відразу після створення: керуючі співробітники енергосистеми можуть переглянути документ на мобільному пристрої або в додатку, в той же момент виявляючи і визначаючи місце розташування аномального витоку енергії по всій міської електромережі. Таким чином, Octopus формує нову смарт-систему, безпечне і продуктивне «розумне» місто.

За повідомленням NetOP, платформа Octopus в даний час дозволила реалізувати кілька успішних випадків запобігання аварій, в тому числі шляхом швидкого реагування на загоряння кабелів, виявлення незаконних проникнень в електромережі. Представники Semtech Wireless і Sensing Products Group підкреслюють, що інтелектуальні сервісні рішення NetOP підтверджують цінність пристроїв LoRa для енергетичних мереж і міст на макрорівні.

Гнучкість пристроїв LoRa і протоколу LoRaWAN об’єднує кілька додатків IoT для більш розумного і простого управління. Всі додатки, які використовують LoRaWAN, забезпечують високу ефективність, продуктивність і безпеку міських енергетичних систем. Компанія NetOP використовує технології зв’язку з низьким енергоспоживанням LoRa, NB-IoT, Bluetooth, CAT-M1 і GSM, а також надає платформу управління обладнанням і набір інструментів для розробки програмного забезпечення для додатків IoT.