АІ в бізнесі

Новий додаток від Microsoft і ICRISAT дає фермерам рекомендації щодо термінів посіву культур

Новое приложение от Microsoft и ICRISAT дает фермерам рекомендации по срокам посева культур

Штучний інтелект є головним конкурентом людини в агропромисловому секторі. Потреба у стандартних прогнозах погоди скоро може повністю зникнути, завдяки здатності AI передбачати погодні умови. Прогнозування погоди – один з основних аспектів точного землеробства (precision agriculture). Засновані на такому прогнозі погоди рекомендації щодо посіву культур, дозволяють збільшити врожайність на 30%.

Компанія Microsoft у співпраці з ICRISAT (Міжнародний науково-дослідний інститут сільгоспкультур у напівзасушливих тропіках) розробила додаток для посіву культур за рекомендаціями, що надаються нейронною мережею. В основі технології – платформа штучного інтелекту Cortana Intelligence Suite і комплексне програмне забезпечення для бізнес-аналізу Power BI від Microsoft.

Щоб користуватися додатком, фермери не потребують жодної складної техніки або апаратури – тільки смартфон або звичайний мобільний телефон з функцією прийому текстових повідомлень. Зараз програма точного землеробства із застосуванням системи штучного інтелекту діє у семи індійських штатах: Ассам, Біхар, Джаркханд, Мадхья-Прадеш, Махараштра, Раджастхан і Уттар-Прадеш. Цим проектом керує NITI Aayog – урядовий аналітичний центр.

Завдяки можливостям штучного інтелекту, програма розрахувала період посіву культур і визначила індекс достатності вологи в грунті (MAI) на підставі аналізу кліматичних даних за 30-річний період (з 1986 по 2015 рік). Індекс MAI є стандартною мірою оцінки нормального рівня опадів і вологості грунту, які оптимально задовольняють потребу сільськогосподарських культур у воді. Реєструючи періодичність і тривалість дощів протягом року, система ШІ виводить річний індекс MAI у реальному часі. Майбутній показник індексу розраховується на основі прогнозної моделі погоди. Завдяки такому підходу фермери, які використовують «розумний» додаток, дізнаються, який тиждень для посіву буде ідеальним.

Роботу додатка координують фахівці ICRISAT. Вони також формують посівні рекомендації і поширюють їх серед фермерів до завершення збору врожаю, щоб у власників фермерських господарств був час підготуватися до наступної посівної кампанії. На підставі цих рекомендацій і з урахуванням повідомлень з програми фермери розраховують дату посіву, час внесення добрив на основі тесту ґрунту, виконують обробку насіння від паразитів, визначають максимальну глибину посадки культур і багато іншого. Додаток дає доступ до персональної консультативної панелі і видає прогноз погоди на тиждень.
Застосування додатка від Microsoft і ICRISAT кардинально змінило традиційну практику ведення фермерської діяльності в Індії, де землероби століттями використовували одні й ті ж методи для прогнозування кращого часу посіву бавовни або інших культур. В основному, бавовну сіяли на початку червня, щоб користуватися перевагами сезону мусонів, який триває з червня по серпень. Однак, в останні десятиліття клімат країни змінився, що призвело до непередбачуваної появи мусонів, а також до їх затримки.

Розробники мають намір додати у програму функцію прогнозування атаки шкідників. В Індії найпоширенішими шкідниками є яссіди, трипси, білокрилки і тля. Визначення ймовірності нападу паразитів допоможе фермерам підготуватися до нього і захистити майбутній врожай.