Розумне місто

Novartis і Microsoft об’єднуються для розробки ліків з використанням Big Data

Novartis, Microsoft, разработка лекарств, Big Data

Компанії Novartis і Microsoft оголосили про те, що вони об’єднують зусилля для застосування штучного інтелекту до деяких з найбільш складних проблем в охороні здоров’я – виробництва фармацевтичних препаратів в поєднанні з інноваційними технологіями. Учасники партнерства співпрацюють в рамках п’ятирічної угоди, умови якого будуть переглядатися щорічно. В обов’язки Microsoft буде входити робота над новими інструментами, покликаними сприяти застосуванню штучного інтелекту у всіх сферах діяльності швейцарської фармацевтичної компанії Novartis – від фінансів до виробництва.

Ще одна важлива частина співробітництва –це використання технології глибокого навчання як найбільш продуктивної функції штучного інтелекту для підвищення точності і швидкості розробки нових лікарських препаратів. Генеральний директор Novartis Вас Нарасімхан (Vas Narasimhan) повідомив, що використання AI пов’язано з глобальними перспективами для персоналізованої медицини. Воно дозволяє виявити підгрупи пацієнтів, які отримають максимальну користь від нових методів лікування і ліків.

Користь великих даних у фармацевтиці при виході ШІ на ринок була не очевидною. Однак в останні роки, з початком активного розвитку технологій і аналітики, такі компанії, як GlaxoSmithKline і Sanofi вивчають, яким чином великі дані прискорюють дослідження і виробництво препаратів. Novartis скористалася цими можливостями раніше, ніж конкуренти, і поставила за мету стати «компанією, що вивчає науку про дані». Вся інформація всередині компанії об’єднана в три великих «озера» даних (data lakes), в них містяться різні набори даних, а над аналітикою працюють 800 фахівців. Співпраця з Microsoft виділяє Novartis серед конкурентів. Компанія прагне стати лідером в сфері досліджень, розробок, виробництва, фінансів, продажів, маркетингу і закупівель і, схоже, їй це вдається.

Якщо за допомогою штучного інтелекту Novartis зможе масштабувати весь технологічний процес від ідеї до створення готового препарату, з часом це призведе до збільшення охоплення діяльності, зміцненню на ринку. Поки що робота ведеться за трьома основними напрямками: індивідуальні методи лікування макулярної дегенерації очей; клітинна і генна терапія; розробка лікарських препаратів.

Спільні дослідження з Microsoft будуть проводитися в кампусі Novartis в Швейцарії і сервісному центрі компанії в Дубліні (Ірландія). У ньому візьмуть участь фахівці дослідних лабораторій Microsoft в Кембриджі, в тому числі один з провідних експертів Великобританії по машинному навчанню Крістофер Бішоп (Christopher Bishop). Вартість відкриття та комерціалізації одного нового препарату за десятиліття практично не змінилася – на це йде 14 років і 2,5 мільярда доларів. Очікується, що партнерство двох компаній прискорить терміни розробки і випуску нових ефективних ліків, а також скоротить витрати на виробництво.