Здоров'я

Нейронна мережа AI Clinician розробила ефективну схему лікування сепсису

За статистикою, сепсис є третьою основною причиною смерті пацієнтів лікарень і відділень інтенсивної терапії у всьому світі, при цьому пошуки найбільш ефективного методу лікування все ще тривають. Автори дослідження повідомили, що діагностична модель, побудована штучним інтелектом, може використовуватися не тільки у відділеннях інтенсивної терапії, але і в будь-якому клінічному середовищі з безліччю вихідних даних.

Мережа AI Clinician проаналізувала дані про лікування близько 100 тисяч пацієнтів відділення інтенсивної терапії та розробила ефективну стратегію лікування сепсису швидше, ніж медики. Сепсис або зараження крові – це інфекційне ускладнення, що виникає у частини пацієнтів після операції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараження крові щорічно діагностується більше ніж у 30 мільйонів чоловік, а значить, потенційно загрожує 6 мільйонами летальних випадків.

Автор дослідження, Метью Коморовські, співробітник Лондонського імперського коледжу, пояснив, що AI Clinician виявив 48 змінних, важливих для лікування сепсису – деякі з них були демографічними, наприклад, вік і стать хворих, інші терапевтичними, тобто, пов’язаними з методикою лікування. На думку Коморовські, важливу роль в ефективності роботи системи AI відіграє взаємодія між лікарями і IT-експертами, які працюють з програмою.

Медики поки не готові використовувати систему AI Clinician для лікування пацієнтів, однак позитивний результат експерименту цілком дозволяє провести клінічні випробування методу в Великобританії. На думку розробників, медичні дані повинні бути гранично точними для того, аналізувати їх за допомогою комп’ютерних інтелектуальних систем.