Інтелектуальні машини

НЕЙРОМЕРЕЖУ НАВЧИЛИ ГЕНЕРУВАТИ ФОТОРЕАЛІСТИЧНІ ЗОБРАЖЕННЯ

Розробники фінського підрозділу компанії Nvidia створили нейронну мережу, яка здатна генерувати зображення. Спочатку розробники тестували мережу для створення фотореалістичних портретів людей, яких не існує. Простіше кажучи, нейромережа генерувала фейкові фотографії, які потім були представлені на розгляд експертам. В результаті, ніхто з них не зміг відрізнити створені AI зображення від реальних фото.

Слід зазначити, що створення фейкових фотографій – демонстрація лише частини можливостей нейромережі. Уже зараз розробка Nvidia представляє величезний інтерес для дизайнерів, розробників комп’ютерних ігор, аніматорів і творців спецефектів у сфері кіноіндустрії. Представники компанії впевнені, що алгоритми нейромережі можна буде використовувати для створення тривимірних моделей, унікальних дизайнів інтер’єрів або неймовірних візуальних ефектів.

Нейронна мережа побудована на базі генеративно-змагальної мережі, що складається з двох компонентів: мережа G генерує зображення, мережа D – визначає, чи є об’єкт реальним, після чого відправляє відповідь першій мережі. Мережа G кожен раз ускладнює зображення, додаючи йому нових елементів, в той час як мережа D аналізує зображення від першої мережі і зіставляє їх із зображеннями реальних об’єктів із своєї бази. Мережі постійно самонавчаються у взаємодії, що дозволяє кожен раз створювати нові зображення швидше і якісніше.

Зараз система генерує зображення середньої якості, однак, при цьому вони все одно виглядають як справжні фотографії. Надалі розробники планують удосконалювати AI, навчивши його генерувати тривимірні моделі за аналогічним принципом.