Розумне місто

Найкращі «розумні» розробки для будинку: власники 2019 GeekWire Awards

Стали відомі лауреати Щорічної премії в області технологій – 2019 GeekWire Awards – представлені компанією Wave Business (США) в Тихоокеанському Північному-Заході (Pacific Northwest). Саме в цьому регіоні в країні найвища концентрація компаній, що займаються розробкою «розумних» рішень для будинку. Цього року лауреатами премії стали компанії Helm, Lubn і Vtrus за винаходи в сфері сучасних технологій.

Helm
Стартап із Сіетла розробив пристрій Helm (раніше відомий під назвою Privacy Labs), що дозволяє отримувати і відправляти електронні листи з власного домену. Він забезпечує безпеку і конфіденційність повідомлень та даних, що розміщуються великими технологічними компаніями в хмарних сховищах.

Вартість Helm становить 499 доларів, за розміром він не більший від звичайного роутера, виглядає як перевернута відкрита книга. Пристрій підключається до домашньої мережі і з’єднується з мобільним додатком, що дозволяє користувачам створювати власні доменні імена, паролі і ключі відновлення. Helm підтримує стандартні протоколи і працює зі звичайними поштовими сервісами, такими як Outlook та іншими поштовими програмами. З’єднання між пристроєм і додатками захищено за допомогою шифрування. За офіційною інформацією на сайті компанії, всі зроблені пристрої вже розпродані, але покупці можуть забронювати місце в черзі на Helm за 99 доларів.

Lubn
Стартап Lubn представив інноваційну розробку – LTE-ключ для «розумного» будинку. Компанія розробляє апаратні і програмні продукти, призначені для використання в приватних будинках, магазинах, офісах.

Lubn – це інтелектуальний блок ключів з візуальної аутентификацией, який підключається до хмари через 4G LTE. Зайти в будинок, захищений таким замком, можуть усі, кому власник надішле «запрошення» у вигляді QR-коду. Гість прикладає смартфон з кодом до дисплея на замку, натискає кнопку і замок розблоковується.

ABI Zero
Розробка компанії Vtrus – автономний безпілотник ABI Zero. Вміє переміщатися всередині приміщень зі складним внутрішнім дизайном, наприклад, всередині складів. Для управління дроном не потрібен оператор або точка GPS.

ABI Zero може проводити аерофотозйомку протягом 10 хвилин, а потім повертатися на базову станцію для підзарядки. База є ще й точкою доступу Wi-Fi для отримання потокових даних від дрона і передачі їх в хмарну службу Vtrus.

ABI Zero також використовує техніку комп’ютерного зору, звану SLAM (одночасне визначення місця розташування і картування), яка дозволяє йому будувати високоточну карту місцевості.