Розумне місто

На технічній виставці в Лас-Вегасі презентували найбільш незвичайні смарт-гаджети для дому

Компанії LG і Samsung продемонстрували на технічному шоу новинку – шафи для одягу, використовують потік повітря і пару для видалення з одягу пилу і сторонніх запахів. У таку шафу можна помістити не тільки верхній одяг, а й подушки, ковдри, пледи, м’які предмети, наприклад, улюблені дитячі іграшки. AirDresser від Samsung Electronics і Styler від LG Electronics оснащені технологією SmartThinQ, яка сертифікована Американським фондом астми і алергії. Пристрої вміщають від пари штанів до трьох об’ємних предметів: подушок або зимових курток. Крім іншого, «розумні» шафи підтримують Wi-Fi і по завершенні очищення відправляють власникові на смартфон або електронну пошту повідомлення про закінчення робочого циклу. Styler вміє розпізнавати прості голосові команди, відправлені через Google Assistant, причому, розробка вже на ринку, в той час як дата масового продажу AirDresser ще не встановлена. Це справжня революція в розумному будинку, проте вартість однієї такої шафи становить близько 2 тис. дол.

Приємна новина для тих, хто використовує посудомийні машини. Компанії Bosch і Thermador випустили посудомийки, які усунуть необхідність у додатковій сушці посуду після миття. Нова технологія дебютувала в 2018 році у машині Thermador Star Sapphire – режим повного висушування і випускання пари називається «StarDry». Вартість такої кухонної техніки – 2,8 тис. дол. А виробник Bosch встановив у посудомийках інтелектуальну функцію AutoAir: у кінці циклу вона сама відкриває дверцята і випускає пар. Ціна техніки поки не повідомляється.

Бренд Cafe від GE Appliances розробив індукційну поверхню з Bluetooth для синхронізації «розумного» пальника на плиті з «розумною» сковорідкою. Пальник сам регулює температуру, а сковорода контролює час приготування їжі. За допомогою програми Hestan Cue можна задати плиті режим готування, не переживаючи, що плов або м’ясо підгорять. Презентацію техніки на виставці провів шеф-кухар ресторану Food Network Брайан Маларкі (Brian Malarkey). Індукційна кулінарія, за словами експерта, це технологія майбутнього, за допомогою штучного інтелекту можна зробити справжній апгрейд кулінарії. Вартість розробки: від 2,5 до 4,3 тис. дол.

Для досвідчених кухарів виробник Gaggenau продемонстрував 36-дюймову індукційну плиту, яка вміє визначати форму, розмір і вміщати від однієї до шести каструль або сковорідок. Рівень потужність регулюється в залежності від того, на яку частину поверхні кухар переміщує посуд, термічні давачі можна виставити як на доведення до закипання, так і на підтримку певної температури. Вартість «розумної» кухонної панелі 6,2 тис. дол.

Нарешті, кулінарам усього світу пропонують використовувати «розумний» кухонний концентратор: 27-дюймовий GE Profile. Це плоский прилад з сенсорною панеллю, який приймає голосові команди через Google Assistant. Камери дозволяють системі робити фото їжі в процесі приготування і навіть вести відео-чат з власником будинку. Розробка має доступ до бази рецептів, плейлиста, соціальних мереж і Netflix. Очікувана вартість концентратора, який буде випущений на ринок у травні 2019 року, складе від 1,2 до 1,4 тис. дол.

Модуль VoiceIQ для змішувачів Delta дозволяє встановити до шести контейнерів нестандартних розмірів; за допомогою голосової команди «наповнити чашку», «залити воду в кавоварку» і т.д. ця «розумна» конструкція виливає рівно стільки води, скільки поміщається в зазначену ємність. Загальна вартість модуля і змішувача: 1 тис.дол. У продаж це кухонне обладнання надійде вже влітку.

Інтелектуальний помічник Flo від Moen – лауреат премії технічної виставки – підключається до головної водопровідної мережі будинку. Давачі на пристрої контролюють загальні витрати води, тиск у трубах і температуру. Все сповіщення про зміни параметрів надходять до власника будинку через сповіщення у додатку. Ціна Flo – 500 дол.