Розумне місто

На платформі MOT ‘явилися зелені облігації Alerion Clean Power SpA

Італійська фондова біржа (Borsa Italiana) презентувала нову зелену облігацію Alerion Clean Power SpA. Ця компанія займається виробництвом електроенергії з відновлюваних джерел. Нова зелена облігація Alerion Clean Power SpA є першою корпоративної зеленою облігацією, поширюваною через ринкову платформу MOT Borsa Italiana. Загальна сума випущених паперів становить 200 мільйонів євро, а їх термін погашення – до 19 грудня 2025 року. Облігація дає валовий річний відсоток, який підлягає виплаті 19 грудня кожного року протягом терміну дії, і дорівнює 3,125% від номінальної вартості.

Надходження від випуску будуть використані компанією Alerion Clean Power SpA для фінансування і рефінансування боргів, пов’язаних з численними заходами в Європі: наприклад, з будівництвом нових заводів з виробництва вітряної енергії і придбання вітрових електростанцій. З новою облігацією Alerion Clean Power SpA список цінних паперів для сталого розвитку на ринках облігацій Borsa Italiana досяг 96 котируваних інструментів.

У світовій економіці поняття «зелена облігація» – це цінний папір, орієнтований на екологічне будівництво, розвиток екологічно несприятливих ділянок землі. Сегмент, присвячений переходу зелених і/або соціальних облігацій на ринки МОТ і ExtraMOT Італійської фондової біржі, пропонує інституціональним і роздрібним інвесторам визначити інструменти, виручка яких спрямовується на фінансування проектів з конкретними екологічними вигодами. Цей випуск є ще одним прикладом зростаючої уваги інвесторів і компаній до питань охорони навколишнього середовища, соціальної сфери і управління (ESG).

Угода підкреслює ефективність моделі розподілу на ринках фіксованого доходу Borsa Italiana. Ця модель дозволяє емітентам охоплювати всіх великих внутрішніх і міжнародних інвесторів з великою капілярністю. Після успішної емісії облігацій компанія Alerion Clean Power SpA знову вирішила скористатися послугами інвестиційного банку Equita при розміщенні своїх перших зелених облігацій.

Італія входить в число країн, що активно займаються питаннями стійкої енергетики не тільки на своїй території, але і в інших державах. Наприклад, 18 грудня в Казахстані було відкрито вітропарк з вітрової станцією потужністю 48МВт. Щорічно об’єкт буде виробляти 200 ГВт/год. Загальна вартість проекту становить 100 мільйонів доларів. Інвестором є італійська нафтогазова компанія Eni.