Розумне місто

На Мадейрі введуть систему біометричної ідентифікації

биометрическая идентификация

На острові Мадейра запускають програму біометричної ідентифікації. Використовувати сервіс легко: буквально одним дотиком можна зробити всі необхідні транзакції. Програма «розумного» острова реалізована за допомогою програмного продукту технологічної групи Tactilis. Доступ до системи здійснюється за допомогою карти BSoC. Вона має високий ступінь захисту від злому.

Пілотна платформа цифрової ідентифікації є частиною урядової програми «розумного острова». Вона передбачає давач відбитків пальців і стандартну смарт-карту, яку можна застосовувати до тих терміналів, що вже є на острові. Проект дослідження і розвитку біометричної безпеки M-Smart був розроблений в Madeira living laboratory. Для реалізації ідеї був створений консорціум компаній-інтеграторів, що працюють під загальною назвою «Power of Touch».

Консорціум замовив 3400 карт і 600 бездротових картрідерів/носіїв, щоб допомогти в просуванні програми «розумного» острова. Спочатку в програму входило 12 проектів, що охоплюють такі сектори, як транспорт, освіта, охорона здоров’я, безпека портів, платежі і туризм, а також широкий спектр державних послуг.

Система біометричної ідентифікації карти Tactilis безпечна і конфіденційна, оскільки в ній застосовується децентралізована архітектура. Це означає, що біометричні дані законного власника надійно зберігаються на його особистій картці – у власному гаманці. Вони захищені від крадіжки відбитками пальців. Розробники підкреслили, що завдяки такій захисній системі і уряд, і пов’язані з ним установи отримають подвійну вигоду. По-перше, стануть більш ефективно управляти операціями, а по-друге, зможуть надавати більш широкий спектр послуг.

Програма «розумного» острова фінансується урядом Мадейри та Європейським союзом. Такі технологічні тенденції, як криптовалюта, цифрова економіка, блокчейн все більше інтегруються в життя міста. Життя остров’ян повинне стати більш комфортним, безпечним і надійним – саме тому урядовці та вчені прикладають таку кількість зусиль до розвитку смарт-інфраструктури. У безпечному місті майбутнього зручним має бути все: і громадський транспорт, і банківські операції, і доступ до технологій, підкреслив президент Мадейри Мігель Альбукерке (Miguel Albuquerque). Він також висловив думку, що є велика ймовірність поширення такої технології в усьому світі. Впровадження системи біометричної ідентифікації планують завершити у кінці 2020 року.