АІ в бізнесі

На базі Університету Лінкольна відкриють перший в світі центр досліджень агро-робототехніки

ИИ в агросекторе, Робототехніка, Роботы для агросектора
Фото: lincoln.ac.uk

В Університеті Лінкольна (Великобританія) відкриють перший в світі центр передових досліджень в області агро-робототехніки – Lincoln Agri-Robotics. Про це повідомила прес-служба навчального закладу. Відомо, що організація отримала великий грант від держави на розвиток інноваційних технологій і вивчення роботизованих систем.

Lincoln Agri-Robotics позиціонується як великий дослідницький центр, який об’єднає найважливіші знання в області світового досвіду в робототехніці, сільському господарстві і технологіях штучного інтелекту на базі робочого майданчика університету. Раніше University of Linkoln вже очолював розробку роботів нового покоління для виробництва сільськогосподарської продукції. Машини застосовувалися для оптимізації процесів в харчовій промисловості, від ферми до індустрії фаст-фуду.

Кошти в розмірі 6,4 млн. фунтів стерлінгів, отримані через державну програму Government’s Expanding Excellence in England, показує, наскільки серйозно керівництво країни ставиться до інновацій в агросекторі. Урядовий фонд E3 призначений для стратегічної підтримки важливих дослідницьких організацій на базі університетів по всій Великобританії. У полі уваги E3 потрапляють тільки дослідження з великим потенціалом і перспективами для країни.

Центр Lincoln Agri-Robotics об’єднає дві спеціалізовані дослідницькі групи Університету Лінкольна – Lincoln Institute for Agri-Food Technology (LIAT) і Lincoln Centre for Autonomous Systems (LCAS). Вчені обох організацій будуть працювати спільно над розробкою інженерних рішень для сільського господарства, створенням роботизованих машин, виробництвом культур, стійких до хвороб і шкідників і т.д. Як повідомив професор університету Ендрю Хантер (Andrew Hunter), агропромисловий сектор – один з найважливіших і найбільших у Великобританії, на його частку виділяється в два рази більше, ніж на автопром або космічну галузь. Валова додана вартість GVA агросектора становить 113 млрд. фунтів стерлінгів, а загальна чисельність співробітників в даний час доходить до 3,9 млн. чоловік.

Експерт підкреслив, що сьогодні поширена думка, ніби робототехніка в найближчі роки активно трансформує харчову та сільськогосподарську індустрію, однак це не зовсім так. Для справжніх глобальних трансформацій потрібно безліч досліджень і розробок. Створення Lincoln Agri-Robotics виводить Великобританію на передові позиції в області інноваційних досліджень. Технологія RAAI (роботизована автоматизація із застосуванням штучного інтелекту) сприятиме поступовій трансформації сільського господарства, заявив професор Хантер.

Перші проекти Lincoln Agri-Robotics будуть зосереджені на автономних агро-роботах, які можуть ефективно доглядати за посівами, збирати урожай і контролювати якість цінних культур з мінімальним втручанням людини. На отримані кошти закуплять сучасне обладнання, засоби RAAI, а також запросять провідних світових вчених у сфері ШІ.