Здоров'я

На базі Cleveland Clinic починає роботу центр інновацій та штучного інтелекту

Фото: my.clevelandclinic.org

Одна з найвідоміших лікувальних установ США, Клініка Клівленда (Cleveland Clinic) відкриває медичний центр з технологіями штучного інтелекту, мета якого – співпраця між лікарями і вченими, фахівцями в сфері AI і експертами по машинному навчанню. У світовій системі охорони здоров’я високі технології використовуються повсюдно, навряд чи можна знайти велику клініку або дослідний центр, які не чули б про штучний інтелект або хоча б разово не стикалися з можливостями AI в медицині.

Планується, що у Center for Clinical Artificial Intelligence при Клініці Клівленда буде працювати команда вчених і фахівців у сфері інформаційних технологій, генетики, лабораторних досліджень, онкології, патології і радіології. Першочергова задача проекту: пошук інноваційних способів терапії складних захворювань, використання технологій машинного навчання для діагностики і лікування, а також для прогнозування захворювань і розробки ефективної стратегії медикаментозної підтримки пацієнтів.

На сьогоднішній день у центрі розробляють моделі машинного навчання для підвищення точності постановки діагнозів, поліпшення якості діагностики та прогнозування ризику повторної госпіталізації. Наприклад, система прогнозної аналітики, створена спеціально для діагностики різних видів раку, створює для пацієнта персоналізований прогноз на підставі аналізу результатів дослідження, показників крові та інших медичних даних.

У відділенні радіології Center for Clinical Artificial Intelligence системи штучного інтелекту займаються постановкою діагнозу на підставі знімків МРТ або результатів КТ. Подібна практика застосовується і в інших медичних установах США, наприклад, в Американському коледжі радіології це робить система Health-AI. Вона зчитує знімки і ставить діагноз на підставі аналізу зображень, а правильність діагнозу підтверджують лікарі. Ще один приклад використання «розумної» системи – китайська програма читання рентгенівських знімків, тестована у радіологічному центрі Wake Radiology (Північна Кароліна, П’ємонт).

Cleveland Clinic завжди перебувала на піку медичних інновацій, і утримує позиції лідера на протязі декількох останніх десятиліть. Незважаючи на очевидну перевагу ШІ перед стандартними методами діагностики (точність, неупередженість, виключення людського фактору та інше), система охорони здоров’я повинна враховувати, як діагностика за допомогою AI вплине на пацієнта. Взаємодія з доктором важлива для психологічного комфорту хворих, тому з етичної точки зору буде правильним поєднувати два інструменти: машинний інтелект і людський.

З 13 по 15 травня Cleveland Clinic стане партнером HIMSS (Healthcare Information and Management Society) на Empathy & Innovation Summit. Цей захід офіційно вважається найбільшою в світі масової конференцією, присвяченою поліпшенню рівня обслуговування пацієнтів і вивченню інноваційних технологій.