Здоров'я

Mytaptrack – “розумний” додаток для відстеження стану здоров’я і навчання дітей з аутизмом

Освітні технології існують більше чотирьох десятиліть. За ці роки багато що змінилося і зараз світ активно користується можливостями штучного інтелекту, мобільними додатками та роботами. Сучасні сервіси на базі AI істотно змінили освітні технології, адаптувавши їх для дітей з особливими потребами.

Завдяки компанії Inspired Futures AI (Сіетл, США) “особливі” діти можуть вільно спілкуватися з іншими дітьми, контактувати з батьками, педагогами, а також вивчати навколишній світ. У цьому їм допомагає інноваційний додаток Mytaptrack – онлайн-платформа для відстеження самопочуття і поведінки дітей з аутизмом та іншими особливостями розвитку.

Розробка являє собою сенсорну кнопку, з’єднану з онлайн-платформою, на яку передаються поведінкові і фізичні параметри користувача. Автор програми – інженер Нікоді Кітінг, фахівець компанії Inspired Futures AI. Син Кітінга Оуен народився з аутизмом, і перед батьками постало завдання адаптувати дитину до повсякденного життя. У хлопчика періодично виникали судоми, а для ефективної терапії лікарям було необхідно відстежувати частоту нападів. Зробити це в реальному часі у батьків Оуена вийшло тільки після винаходу Mytaptrack.

Кнопка управління програмою працює в трьох режимах: одне натискання, два натискання, утримання кнопки у натиснутому стані. Кожному режиму присвоюється відповідний параметр, таким чином батьки можуть передавати сигнали про самопочуття дитини за допомогою кнопки. Обмін даними відбувається в реальному часі: лікарі, вчителі та батьки оперативно дають зворотний зв’язок про стан здоров’я дітей або про будь-які ситуації, пов’язані із самопочуттям і настроєм дитини.

Робота Mytaptrack узгоджена з HIPAA (Закон про відповідальність і перенесення даних про страхування здоров’я громадян) і FERPA (Закон про права сім’ї на освіту і недоторканність приватного життя).

Inspired Futures AI назвали Mytaptrack однією з кращих розробок в сфері штучного інтелекту, що надаються платформою Amazon Web Services ( «AWS»). Програма використовує сервіс Logicworks для забезпечення конфіденційності медичних і освітніх даних дітей. Історія даних зберігається на онлайн-платформі, а доступ до них контролюється власником облікового запису. Для шкіл та медичних установ доступна корпоративна підписка на додаток. Також існує окремий пакет Mytaptrack для батьків.

Програма має відкритий вихідний код і може бути переведена на будь-яку мову програмування. В даний час Mytaptrack налічує 7 мільйонів користувачів – це учні початкових шкіл США. Інвесторами проекту є компанії Amazon Web Services і Logicworks.