Інтелектуальні машини

MusashiAI: японсько-ізраїльське агентство, що здає роботів в оренду

Спільне ізраїльсько-японське підприємство MusashiAI, створене ізраїльською компанією SixAI Ltd., (що належить технологу-підприємцю Рану Полякіну (Ran Poliakine), виробником рішень для бездротової зарядки Powermat і японською компанією Musashi Seimitsu (дочірня компанія корпорації Honda Motor Corporation), пропонує виробничим компаніям роботів на прокат. Також MusashiAI позиціонує себе як компанія, що займається розробкою і розвитком технології штучного інтелекту.

В даний час постачальник інтелектуальних рішень запустив виробництво повністю автономних роботів – роботизованого вилочного навантажувача і робота для візуального огляду товарів – для якнайшвидшої інтеграції з виробничим середовищем, характерним для Industry 4.0 (Четвертої промислової революції). Роботи останнього покоління будуть виконувати рутинні і повторювані завдання, які раніше виконували люди.

Світовий виробник автомобільних деталей Musashi Seimitsu зараз тестує два типи роботів на своїх 35 заводах в різних країнах світу. MusashiAI створює нову бізнес-модель, що дозволяє промисловим компаніям користуватися сучасними технологіями і всіма перевагами автоматизованих помічників замість того, щоб вкладати значні кошти в придбання роботів. За словами керівництва, ініціатива пройде тестування в Японії, а в 2020 році почнуться випробування в Тайвані, Німеччини, Швеції, Великобританії, США та Ізраїлі.

Таке розгортання технології дозволить компаніям наймати роботів погодинно або оплачувати їхню працю за підсумками виконаних завдань. Ран Полякін заявив, що стартап матиме високу пропускну здатність на ринках світу, які борються з доступністю робочої сили, відповідно, з її дешевизною. ШІ-помічники швидко адаптуються до будь-якого виробничого робочого процесу, тому власник заводу не витрачає час на навчання персоналу, і отримує дійсно ефективну робочу силу за фіксовану годинну ставку або фактичний обсяг робіт.

Робот-інспектор візуального контролю якості MusashiAI використовує штучний інтелект і те, що компанія називає «передовою оптикою», для виявлення дефектів у виробничих лініях. Система перевіряє виготовлені деталі на наявність дефектів зі швидкістю приблизно 2 секунди на одну деталь з точністю до 97%. Раніше кращим роботам було потрібно не менше 20 секунд на кожну деталь, щоб досягти точності перевірки 70%.

Автономний навантажувач переміщається, виконуючи різні логістичні завдання. Основна його функція – дотримання стандартів ефективної і безпечної роботи для запобігання травм у персоналу на складі або виробництві. Роботи повністю автономні, їм можна ставити конкретні завдання, і пристрої самі знайдуть оптимальний спосіб для їх виконання.