Розумне місто

Мумбай – найбільш перевантажене місто світу

Звіт про трафік Traffic Index, опублікованій нідерландською компанією TomTom, показує, що Мумбай є найбільш перевантаженим містом світу за рівнем заповнюваності міських доріг і часу перебування водіїв у пробках. TomTom щорічно збирає інформацію про трафік і переміщення транспортних засобів по міським магістралям, а звіт покликаний допомогти містам світу боротися з обмеженнями мобільності.

За наданими даними, водії найбільш густонаселеного індійського міста – Мумбая – витрачають в середньому на 65% більше часу, ніж водії з інших країн світу, щоб дістатися з дому до роботи і назад, і з часом кількість заторів не зменшується, а тільки зростає.

Після Мумбая в рейтингу найбільш «повільних» по трафіку міст в рейтингу йде Богота (65%), Ліма (58%), Нью-Делі (58%), а також Москва (56%). Далі в світовому рейтингу: Стамбул (53%), Бухарест (48%), Санкт-Петербург (47%), Київ (46%), Брюссель (37%), Лондон (37%), Париж (36%). У п’ятірку найбільш завантажених міст Північної Америки входять Мехіко (52%), Лос-Анджелес (41%), Ванкувер (38%), Нью-Йорк (36%) і Сан-Франциско (34%). Ці міста страждають від транспортного колапсу, і експерти вважають, що без прийняття відповідних заходів ситуація буде погіршуватися.

Віце-президент компанії TomTom Ральф-Петер Шефер (Ralf-Peter Schäfer) заявив, що кількість пробок на дорогах країн світу зростає буквально щодня. З одного боку це погано, але з іншого – добре, оскільки саме така тенденція вказує на зміцнення світової економіки. Мінуси ситуації в тому, що водії втрачають багато часу, стоячи в пробках, не кажучи вже про величезний негативний вплив на навколишнє середовище.

У звіті також показані суттєві відмінності між континентами: наприклад, в Азіатському регіоні було зафіксовано зниження трафіку на 8%, а в Південній Америці, навпаки, спостерігалося зростання (на ті ж 8%). За словами Шефера, майбутнє може стати більш «оптимістичним», якщо в країнах світу почнуть активно використовувати автономні електричні автомобілі, і в цілому більш екологічні види транспорту. Кожен сектор транспортної інфраструктури важливий для формування здорової ситуації на дорогах: велике значення має свідомість водіїв, діяльність виробників автомобілів, сприяння міської влади і, звичайно, уряди країн.

Виступаючи постачальником пристроїв персональної та автомобільної GPS-навігації, TomTom постійно збирає інформацію і надає дані про трафік. Технології – не проблема, головне, зробити їх доступними, – переконаний Шефер. Об’єднавши свій досвід з підтримкою технологічних партнерів, компанія прагне забезпечити всі підключені транспортні засоби інтелектуальними мобільними пристроями, щоб в кінцевому підсумку зробити перехід на автономне водінням максимально комфортним.