АІ в бізнесі

Монако підвищує рівень мобільності городян

Cмартфон, Smart City, Будущее, Дороги, Транспорт, Электровелосипед
Фото:pbsc.com

В рамках стратегії розвитку програми «розумного» міста в князівстві Монако було прийнято рішення модернізувати існуючу систему велосипедного транспорту. Відомо, що всі смарт-міста світу активно пропагують використання велосипедів для зниження рівня вуглецю в повітрі. Постачальником обладнання була обрана канадська компанія PBSC Urban Solutions, раніше відома як Public Bike System Company. Виробник постачає обладнання, запчастини та програмне забезпечення для велосипедів в Австралії, Аргентині, Бразилії, Канаді, Чилі, Кіпрі, США, Ірландії, Іспанії та Великобританії.

Електричні велосипеди Boost ідеально підходять для використання на горбистій території князівства. Загальна кількість електробайків, які беруть участь в програмі по зниженню викидів, становить 300 одиниць. Для зарядки транспортних засобів в Монако встановили 35 зарядних станцій. Згодом мережа електричних велосипедів буде розширена, щоб охопити всю територію князівства. Крім того, існуюча система спільного користування е-байками буде повністю перебудована з використанням нових технологій і ребрендингу.

Система МonaBike, в якій зареєстровані всі електричні велосипеди від PBSC Urban Solutions, пропонує користувачам кілька абсолютно нових функцій для розвитку мобільності в міському середовищі. У форматі мобільного додатка власник е-байка отримує доступ до карти зарядних станцій, крім того, кожен водій буде бачити в системі найближчий вільний велосипед, який можна орендувати. Спеціальний QR-код на електронному транспортному засобі дозволить орендувати і повернути його ще швидше, ніж зазвичай – просто використовуючи смартфон. Також PBSC пропонує функцію помічника, користуючись послугами якого можна переміщати і здавати електробайки в оренду незалежно від того, як близько чи далеко від станції заправки знаходиться користувач.

Щоденний потік жителів і туристів в Монако формує масу населення в 6,2 мільйона чоловік, а тому система МоноБайк ідеальна для підвищення мобільності в міському середовищі, заявив генеральний директор PBSC Urban Solutions Люк Саббатіні (Luc Sabbatini). Компанія-постачальник послуг співпрацює безпосередньо з місцевим перевізником Compagnie des Autobus de Monaco (CAM), щоб жителі і гості князівства могли максимально використовувати всі можливості мережі громадського транспорту Монако, в тому числі і інформаційні ресурси.

До кінці літа мережа МоноБайк буде інтегрована в додаток для мультимодальних перевезень, поширюючи ідею загальної екологічної мобільності. PBSC повідомляє, що деякі з зарядних станцій будуть розміщені на підземних парковках – так автовласники зможуть вирішити проблему «останньої милі» (ситуація, коли водій змушений залишити авто далеко від роботи через відсутність місць для паркування). Уже в червні мережа зарядних станцій в князівстві Монако подвоїться, а кількість велосипедів в мережі зросте втричі.