Розумне місто

Місто Ліберстад використовує криптовалюту City Coin в якості офіційної

У Норвегії з’явилося перше місто, що використовує криптовалюту City Coin в якості офіційної – це Ліберстад. Всі операції з криптовалютою фіксуються у міський смарт-платформі City Chain Labs. Ця платформа дозволяє жителям міста проектувати, впроваджувати та застосовувати інтелектуальні сервіси, оплачувати товари і послуги, переказувати кошти на рахунок і виконувати безліч інших дій у смарт-середовищі.

Сьогодні більшість міст світу покладається в управлінні та адмініструванні на централізовані державні служби, але в Ліберстаді застосували абсолютно новий підхід до розвитку міської інфраструктури. За заявою творців платформи City Chain Labs, всі послуги з обслуговування міських комунікацій, прибирання, озеленення, дотримання безпеки тощо, надаються на приватній добровільній основі і оплачуються з міського бюджету. Ліберстад – це, свого роду, автономна міні-держава всередині країни. В адміністрації повідомили, що приватне місто живе за законами «ефективності, спільності і прозорості».

В якості основи і міської концепції Ліберстада лежить надання всіх послуг, які гарантує держава, і здійснення звичних фінансових операцій городянами через блокчейн. По суті, це децентралізована розумна мережа, через яку люди можуть взаємодіяти як між собою, так і з організаціями, магазинами, комунальними службами. Досвід застосування блокчейна як простору для взаємодії вже є у таких країн, як ОАЕ (Дубай), Південна Корея (місто Сонгдо), Китай (провінція Сюньсянь). У Норвегії цілісне інтелектуально-фінансове середовище доступне поки що лише у межах Ліберстаду, в той час як точкові смарт-рішення вже давно використовуються жителям всіх норвезьких міст.

Розробники City Chain Labs переконані, що створили універсальну інтелектуальну платформу, яка містить всі необхідні умови для розвитку повністю автономного «розумного» міста. Для швидкої інтеграції у смарт-середовище інженери створили просту і інтуїтивно зрозумілу для користувачів платформу City Hub. Отримати доступ до хабу можна через додаток для смартфона або через спеціальний плагін для комп’ютера, які доступні будь-якому жителю Ліберстада.

У хабі всі учасники взаємодіють з іншими членами спільноти, голосують за пропоновані ініціативи і проекти, реєструють нерухомість і автомобілі, оформляють страховку і багато іншого. Національну валюту платформи City Coin можна використовувати для придбання будь-яких товарів або послуг на території міста. Нагадаємо, що City Coin – перша криптовалюта, офіційно прийнята до використання цілим містом. Вона використовується для оплати за міські послуги і працю найманих працівників, а також для фінансування будь-яких цивільних проектів.

Криптовалюта City Coin доступна для торгівлі на біржі p2pb2b і на Liberstad’s Block Exchange (LBX). Користувачі блокчейна можуть переглядати історію транзакцій, використовуючи City Chain Explorer або інструмент City Chain Insight. Зараз місту надали 10 млн токенов CITY, вартість одного токена прирівнюється до однієї норвезької крони.

Популярність смарт-сіті зростає і, як повідомляє міська адміністрація, у Ліберстаді вже продано більше 100 земельних ділянок. В основному покупців цікавлять великі земельні ділянки, на яких можна побудувати будинок, ферму, теплиці.