АІ в бізнесі

Microsoft запускає в Бразилії сільськогосподарську AI-платформу FarmBeats

FarmBeats, Microsoft, Блокчейн, ИИ для сельского хозяйства, Современные технологии

Технічний гігант Microsoft зареєстрував в Бразилії додаток на базі ШІ для сільського господарства, заснований на технологіях блокчейну і штучному інтелекті (AI). Додаток Microsoft FarmBeats було схвалено Національним інститутом інтелектуальної власності (INPI).

Рішення, яке отримало назву FarmBeats вже використовується на деяких фермах у США, Індії, Новій Зеландії та Кенії. За офіційними даними, початкове впровадження цієї розробки призвело до скорочення витрат на полив на 30% і на 44% скоротило час, необхідний для контролю pH грунту. Для реалізації рішення використовується комплекс інноваційних інструментів: блокчейн, AI, дрони, Internet of Things (IoT) і великі дані для підвищення продуктивності існуючих систем.

Розробником рішення FarmBeats є головний науковий співробітник Microsoft Azure Ранвір Чандра (Ranveer Chandra). Бразилія – одна з перших країн, яка приходить на думку при згадці про сільське господарство, – підкреслив Чандра. Фахівці заявили, що технологія FarmBeats розроблена спеціально для того, щоб країни, що розвиваються, могли подолати затяжну економічну кризу в галузі сільського господарства і швидше долучалися до сучасних технологій.

Переваги FarmBeats

Реалізація недорогої системи FarmBeats, заснованій на даних, зібраних з сільськогосподарських території Бразилії, націлена на рішення світової продовольчої проблеми. За словами авторів технології, до 2050 року за допомогою FarmBeats планується збільшити виробництво продуктів харчування на 70% (в порівнянні з показником 2010 року).

Додаток об’єднує дані ферм, розташованих в сільських і віддалених районах, використовуючи вільні частотні спектри для розширення можливостей Wi-Fi. Також він збирає великі дані з ферм: вологість ґрунту, pH, температура, вологість повітря і т. д за допомогою дронів, давачів IoT, тракторів, інтелектуальних камер. Інформація стискається, що робить її придатною для завантаження у хмару. Дані з давачів об’єднуються з даними з дронів та камер, що спрощує побудову алгоритмів, заявив Чандра.

У минулому році Клаудія Росслер (Claudia Roessler), директор по галузевим рішенням для хімічної та сільськогосподарської промисловості корпорації Microsoft, пояснила, що не всю інформацію необхідно завантажувати в хмару для аналізу, і значна її частина може бути миттєво використана для вирішення виникаючих проблем на фермі. Вона заявила, що в майбутньому споживачі зможуть відстежувати процес виробництва харчових продуктів, і в цій сфері відмінним рішенням буде технологія блокчейн.