АІ в бізнесі

Мешканці Лондону роблять свої вулиці безпечнішими завдяки додатку Safe & the City

Лондон, приложение Safe & the City

У Лондоні запустили мобільний додаток Safe & the City, використовуючи який, жителі міста можуть повідомити про переслідування, грубе поводження, образи або фізичне насильство, що відбувається на міських вулицях. Завдяки сервісу кожен житель здатний планувати маршрут прогулянки по місту з урахуванням всіх рекомендацій з безпеки і може сприяти підвищенню безпеки в місті.

Дослідження, проведені британськими державними органами показують, що 85% жінок піддаються переслідуванням у різній формі, при цьому 90% всіх випадків нападів, фізичного насильства або переслідувань не реєструються офіційно. Додаток Safe & the City було розроблено і запущено лондонською технологічною компанією рік тому. Автором розробки є інженер Джилліан Ковальчук (Jillian Kowalchuk).

У додатку використовується GPS, краудсорсингові дані про вуличні злочини та напади на пішоходів на вулицях Лондона. Навігаційні технології дають користувачам можливість планувати маршрут, по мітках на мапі добиратися до безпечних місць, в яких можна звернутися за допомогою до технічного персоналу, а також зв’язатися з персоналом аварійних служб. Всі дані, передані через систему, зберігаються і враховуються, так міські правоохоронні органи можуть направити частину співробітників на патрулювання кримінального району або ділянки вулиці.

Запуск програми відбувся рік тому в міжнародний жіночий день, розробка постійно вдосконалюється, щоб взаємодія з користувачем було максимально повною. Інформація у Safe & the City регулярно оновлюється: йде моніторинг безпеки у реальному часі. Серед останніх оновлень: навігація з покроковими вказівками (куди йти, де повертати і т.д), інтеграція з глобальною системою адресації what3words, а також закріплене місце розташування поліцейських ділянок і пунктів, які беруть участь у кампанії проти насильства і домагань «Ask for Angela». До речі, лондонська служба поліції веде облік усіх подій з проявом насильства, щоб знизити рівень злочинності у місті і усунути незахищеність жінок і дітей.

Стратегія розвитку «розумного» міста нездійсненна без запобігання злочинам. Для підвищення рівня безпеки городян на карті розташовані координати так званих «притулків» для людей, які відчувають себе не комфортно і потребують допомоги соціальних служб або поліції. Одне з таких місць – Huckletree Shoreditch, смарт-хаб і коворкінг, що входить у список найбезпечніших місць у Лондоні.

Всі звіти, що надходять через додаток, є анонімними і потрапляють не тільки у поліцію, але і в органи державного самоврядування. Дані є речовими доказами і можуть бути використані в суді. За рік існування проект Safe & the City встановив партнерство з UN Women UK – це експериментальний дослідницький проект ООН у межах ініціативи «Безпечні міста і громадський простір». В даний час додаток використовують понад 5 тисяч користувачів, він є безкоштовним для завантаження на Android і iOS. Офіційний сайт проекту: Safeandthecity.com.