АІ в бізнесі

Мережа супермаркетів Waitrose почала випробування автономних роботів-фермерів

Фото: smallrobotcompany.com

Випробування роботів стартували на території маєтку Leckford Estate, розташованого на півдні Англії в графстві Гемпшир. Загальна площа Leckford Estate становить 1618 гектарів. На цій території вирощуються популярні сільськогосподарські культури, які Waitrose використовує для виробництва харчових продуктів. Проект передбачає співпрацю Waitrose зі Small Robot Company – робототехнічнім стартапом з графства Шропшир на заході Англії.

Видання The Telegraf повідомило, що протягом трьох років агрономи будуть тестувати три типи роботів – для аналізу рослин, посадки культур і прополки бур’янів. Роботам вже дали “імена” – Том, Дік і Гаррі. Робот Гаррі відповідає за посів і механічну прополку, Том – вивчає стан грунту перед посівом, а потім і самі посіви, а Дік виконує полив і лазерну прополку. Також в обов’язки машин входить підживлення і обприскування рослин, забезпечення ідеального рівня натуральних добрив у ґрунті. Таким чином Waitrose зможе скоротити використання хімічних добрив у сільському господарстві на 95%.

Роботами Small Robot Company управляє система штучного інтелекту Wilma. Програма створює детальну цифрову карту поля, відстежує активність зростання культур і фіксує рівень бур’янів. Wilma сканує тисячі зображень певної ділянки поля, а потім аналізує знімок, виявляючи бур’яни і точність висадки насіння. Очікується, що технологія скоротить витрати на посадку культур, підвищить врожайність і поліпшить екологічне середовище фермерського господарства.

Компанія Small Robot Company пропонує використовувати своїх роботів в рамках проекту Farming as a Service (FaaS, “Сільське господарство як послуга”). Згідно з умовами проекту, фермери сплачують підписку на обслуговування роботами гектара землі. Випробування сільськогосподарських роботів в даний час проводяться на 20-ти фермах по всій Великобританії, в тому числі на території найбільшого маєтку Wimpole Estate.

Стартап Small Robot Company швидко привернув увагу інвесторів агротехнічного сектора – перші інвестиції були отримані протягом декількох місяців після запуску проекту. У 2018 році на церемонії The Drum Social Purpose Awards стартап потрапив у категорію “Найкраще застосування технологій” за позитивний соціальний вплив та екологічні переваги запропонованої технології.

Штучний інтелект у сільському господарстві застосовується все частіше. Наприклад, в США компанія Iron Ox запустила першу в світі автономну ферму, яка, за словами розробників, “обслуговує себе сама”, а італійський стартап Evja, що займається виробництвом зелені для салатів, використовує технології IoT для відстеження стану рослин, рівня пестицидів і наявності шкідників на культурах.