Здоров'я

Медична аналітична платформа DEARhealth отримала 6,8 мільйонів євро на розвиток

DEARhealth, Inc. (Лос-Анджелес) – американський стартап в галузі охорони здоров’я, що надає клієнтам технологічну платформу SaaS для комплексного аналізу даних пацієнтів. На підставі аналітики медичні фахівці можуть надати цільову допомогу пацієнтові при конкретному захворюванні, не призначаючи непотрібних обстежень або аналізів. DEARhealth, Inc. уособлює відмінний приклад роботи штучного інтелекту в медицині, в тому числі аналіз електронних медичних карт (EMR), програми психологічної підтримки для пацієнтів і лікарів, підвищення продуктивності праці і контролю стану здоров’я, а також програми індивідуального навчання для медиків і молодшого медичного персоналу. Бонуси для пацієнтів очевидні: поліпшення самопочуття, скорочення медичних процедур і непотрібних витрат на лікарські препарати.

Нещодавно компанія DEARhealth за підтримки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) оголосила про закриття раунду фінансування серії А за участю інвесторів Philips Health Technology Ventures, Vesalius Biocapital III. Розмір інвестицій склав 6,8 млн. євро. Завдяки цьому фінансовому вливанню постачальник «розумних» медичних послуг планує збільшити кількість лікарень, які впровадять сучасні технології в звичайну медичну практику. Володіючи подібними технологіями, лікарні підвищать якість і вартість своїх послуг. DEARhealth розширюється і відкриває додатковий офіс в Амстердамі (Нідерланди), тим самим збільшуючи кількість своїх клієнтів – медичних установ.

Під час перших тестових випробувань у 2012 році, на початку своєї роботи в DEARhealth голландський учений Даніель Хоммес (Daniel Hommes) вивчив, як догляд за хворими на основі даних про їх хронічні захворювання відбивається на результатах роботи лікарів. Перша група пацієнтів із запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту показала зниження частоти рецидивів і госпіталізації. В кінцевому підсумку такий підхід набагато зменшив прогнозовані витрати. З 2012 року компанія розширила список хронічних захворювань, з якими лікарі працювали за спеціально розробленими комплексними програмами (захворювання печінки, нирок, суглобів, онкологічні захворювання, больові синдроми, епілепсія і т.д.).

Технологія DEARhealth пропонує орієнтовані на кожного пацієнта, контрольовані нейромережами способи надання лікарської допомоги. ШІ пропонує необхідні аналізи і процедури, і координує не тільки роботу лікарів, а й роботу молодшого медичного персоналу. Кожен день система видає рекомендації щодо оптимізації процесу лікування, враховуючи результати аналізів, динаміку захворювання (поліпшення або погіршення). Лікар може прийняти або відхилити пропозицію, рекомендації не є обов’язковими для виконання. Однак система в будь-якому випадку шукає рішення, узгоджене з принципами Quadruple Aim (потрійна мета – підвищення якості обслуговування пацієнтів, поліпшення здоров’я населення і зниження витрат на медичне обслуговування).

Пацієнти також задіяні в роботі DEARhealth: за допомогою мобільних додатків вони активно беруть участь в процесі навчання нейромережі. Вони залишають відгуки про якість психологічної підтримки, харчування, відношення лікаря і т.д. Додаткові плюси цієї інновації в охороні здоров’я: платформа легко інтегрується з будь-яким ПЗ, яке аналізують електронні медичні картки, тому завдання відразу розподіляються між лікарями першої медичної допомоги, профільними фахівцями, координаторами лікарень і навіть молодшим медперсоналом.