РОЗУМНА ТЕХНІКА ПОТРЕБУЄ РОЗУМНИХ ВІЙСЬКОВИХ. ЯКІСНА ПІДГОТОВКА УКРАЇНСЬКИХ ВОЯКІВ

Цього року на головній міжнародній виставці озброєнь України, яка традиційно проходить у Києві, вперше були продемонстровані потужності турецького оборонно-промислового комплексу, включаючи продукцію компанії Aselsan.

Збройними Силами України для задоволення нагальних потреб війська в засобах УКХ-зв’язку були обрані сучасні розробки компанії Aselsan.

11 жовтня 2017 року був відкритий Навчальний центр, з метою надати користувачам обладнання Aselsan базові знання операторів всіх типів обладнання, що вже поставлені, а також, що плануються до постачання в Збройні Сили України. Центр оснащений усіма типами радіостанцій компанії Aselsan, а також іншими необхідними технічними засобами для поглиблення теоретичних знань і відпрацювання практичних навичок. Ведеться активна робота з підготовки методичних матеріалів для запуску програми навчання для курсантів із Головним управлінням зв’язку та інформаційних систем Генерального Штабу ЗС України, а також Військовим інститутом телекомунікацій та інформатизації. Для проведення таких курсів компанією Aselsan проводиться підготовка інструкторів. Перший етап їхнього навчання вже пройшов у Туреччині.

Президент та генеральний директор компанії Aselsan Фаік Екен (Faik EKEN), у свою чергу, наголосив: «Потреби військових комунікацій у високошвидкісній мережі передачі даних постійно зростають. Збільшується кількість можливостей та функцій. Тому підготовка користувачів є важливим процесом і впливає на продуктивність системи. Ось чому ми вважаємо, що дуже важливо організовувати тривалі тренінги у різних сферах і за різними напрямами. З цією метою, окрім навчальних програм компанії ASELSAN, ми заснували в Україні даний Навчальний центр для підготовки не тільки військовослужбовців з частин Збройних Сил та Національної гвардії, а й українських інструкторів».

Начальник Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України генерал-майор Володимир РАПКО відзначив, що керівництво ЗС України покладає великі надії на те, що використовуючи потенціал нового Навчального центру військові здобуватимуть та зміцнюватимуть навички ефективного використання сучасних засобів зв’язку – як в ході бойової підготовки, так і безпосередньо на полі бою.

УКХ-радіостанції від компанії АSELSAN перемогли у порівняльних випробуваннях, які проводились Збройними силами України влітку 2017 р. Черговий договір на постачання до ЗС України турецького зв’язкового обладнання під держгарантії уряду України був підписаний між держпідприємством «Спецтехноекспорт» і компанію Aselsan в Києві 9 жовтня 2017 р. в рамках візиту в Україну президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Радіостанції від компанії Aselsan, які будуть використовувати українські військові, мають перевірені алгоритми роботи для забезпечення стійкого зв’язку у всьому діапазоні 30-512 МГц. Засоби зв’язку Аselsan розроблені та виготовлені з урахуванням вимог та стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як за відстанню встановлення стійкого зв’язку, так і за спроможністю працювати під впливом потужних засобів радіоелектронної боротьби.

Постачання та застосування нових радіостанцій суттєво підвищить боєздатність Збройних Сил України – за умов достатньої кількості сучасних систем у підрозділах і твердих навичках їхнього застосування особовим складом.

Довідково:

Компанію ASELSAN було створено у 1975 р. з метою задовольнити потреби турецьких збройних сил Turkish Armed Forces у системах зв’язку за рахунок розвитку національних потужностей і мінімізації залежності від зовнішніх постачальників. Нині ASELSAN займає 57 місце у ТОП-100 оборонних компаній світу и до 2023 г. планує піднятися на 50 позицію. ASELSAN – одна з найбільш потужних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини. Портфоліо компанії включає засоби зв’язку та інформаційні технології, радіолокаційні системі та системи РЕБ, електрооптику, авіоніку, безпілотні системи, системи сухопутного та військово-морського озброєння, протиповітряної оборони, системи бойового управління, транспорт, безпеку руху, автоматизацію та медичні системи. Продукція ASELSAN експортується у більш ніж 60 країн на п’яти континентах. Найбільшого прогресу досягнуто у співпраці з Саудівською Аравією, Пакистаном, Азербайджаном, Казахстаном та Йорданією.

Адаптація технологічних та промислових рішень від турецької компанії Aselsan до потреб ЗС України здійснюється українською компанією Everest. Компанія Everest має двадцять п’ять років досвіду та експертизи у реалізації ІТ-проектів для вітчизняних та закордонних замовників як у цивільному комерційному секторі, так і у сфері національної безпеки і оборони.