“БЕЗ АВТОМАТИЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ БОЙОВОГО УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКА АРМІЯ НІКОЛИ НЕ СТАНЕ СУЧАСНОЮ” - ПРЕЗИДЕНТ КОМПАНІЇ EVEREST ЮРІЙ ЧУБАТЮК

   “Напрацювання компанії Aselsan можуть бути взяті до уваги українською стороною при створенні автоматизованої системи бойового управління тактичної ланки. Проте слід розуміти: системи бойового управління інших армій завжди є унікальним продуктом, бо вони розроблялись з урахуванням особливостей та процедур ухвалення рішень у конкретній державі, під вимоги власних бойових статутів. Саме тому систему бойового управління однієї армії неможливо «перекласти» на військо іншої. Для успішного результату потрібен національний системний інтегратор, який спроможний адаптувати технологічні закордонні рішення під потреби ЗС України, довгострокова взаємодія з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних сил. І, звісно, спільне розуміння того, що відсутність Єдиної автоматизованої системи управління у Збройних Силах України ставить під сумнів можливість виконання завдань трансформації армії у напрямку підвищення мобільності, боєздатності та здатності протидіяти сучасним загрозам».

Довідково:
Збройні Сили Україні обрали продукцію компанії Aselsan для задоволення потреб війська у системах зв’язку. Крім сучасних систем радіозв’язку, компанія Aselsan розробила, поставила до армії Туреччини та забезпечує роботу та розвиток системи управління бойовими діями під назвою TASMUS. Ця система в режимі реального часу забезпечує отримання даних від різних джерел, їх обробку, видачу інформації для прийняття рішень на командних пунктах як для враження цілей, так і для супроводження усього процесу ведення бойових операцій різного рівня. TASMUS також дозволяє відстежувати і контролювати всі армійські підрозділи з центру управління. Ця розробка пропонується Україні в рамках взаємодії зі створення сучасної системи зв’язку.