ASELSAN: МИ ПРОПОНУЄМО УКРАЇНІ СВОЇ КРАЩІ РІШЕННЯ У ГАЛУЗІ ВІЙСЬКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ

 

«Ми готові передати для української армії найсучасніші зразки радіостанцій і технології для їх виробництва. При цьому наші системи зв’язку різного рівня випробувані в реальних бойових діях та довели свою стійкість і надійність навіть в умовах протидії найсучасніших засобів радіоелектронної боротьби з боку противника». Це одна з тез, які озвучив програмний директор з питань військового зв’язку турецької компанії Aselsan Толга Гол. 

 

Основним фоном для бліц-інтерв’ю стали випробування УКХ-радіостанцій турецьких та ізраїльських виробників, які провели українські військові. Парадоксальність ситуації полягає в тому, що наприкінці минулого року такі випробування вже проводилися. Тоді на запрошення Міноборони представити свою продукцію на визначальні відомчі випробування відгукнулася американська компанія Harris і турецька Аselsan.
За підсумками проведених випробувань ЗС України, а також представники інших силових структур України були цілком одностайні. Зокрема, на слуханнях у парламентському комітеті з оборони і безпеки начальник військ зв’язку ЗСУ генерал-майор Володимир Рапко заявив: «На думку фахівців Головного управління зв’язку Національної гвардії, Служби безпеки України, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, найбільш підходящими на сьогодні для задоволення поточних потреб організації захищеного зв’язку в тактичному сегменті є засоби зв’язку турецької фірми Aselsan».

 

– Шановний Толга Гол, як ви ставитеся до того, що вам довелося по другому разу демонструвати в Україні переваги ваших радіостанцій?

– Компанія ASELSAN орієнтована на клієнта. Якщо Україні для прийняття рішення потрібен другий раунд випробувань, ми готові брати в ньому участь. При цьому ми впевнені у своїй продукції, своїх силах і можливостях.

 

– Чи можна стверджувати, що ваша компанія пропонує Україні найсучасніші розробки, які використовуються також і турецькою армією?

– Абсолютно вірно. Ми не та компанія, яка стане продавати на експорт менш технологічно просунуту продукцію, а для внутрішнього використання залишати новітні розробки. Технології, які ми пропонуємо Україні — найновіші.

 

– Чи можна вважати, що радіостанції, які зараз можуть бути передані Україні, пройшли обкатку в бойових умовах?

– Так, вони пройшли випробування в бойових умовах багатьох гарячих точок світу. Головна мета, з якою створювалася наша компанія понад 40 років тому, — забезпечити зв’язком військових. З тих пір ми забезпечуємо таким обладнанням багато армій світу.

 

– Чи можна стверджувати, що ваші радіостанції пройшли перевірку в умовах РЕБ противника, зокрема, російської, яка використовується проти турецької армії в деяких зонах військових конфліктів?
– Так, це дійсно так. В умовах військових конфліктів зв’язок завжди пригнічується противником, і наші радіостанції здатні протистояти системам глушіння, що неодноразово підтверджувалося результатами роботи під впливом засобів РЕБ у різних зонах військових конфліктів. Система протидії засобам радіоелектронної розвідки і засобам радіоелектронної боротьби, яка реалізована у наших радіостанціях, базується на технологіях псевдовипадкової перебудови робочої частоти і методі прямої послідовності для розширення спектра.

 

– Чи є у вас досвід роботи в умовах протидії російських систем РЕБ?
– Мені складно відповісти, оскільки така інформація не підлягає поширенню. Ми експортуємо наші радіостанції до ряду держав, які використовували їх в зонах військових конфліктів, і нарікань на їх роботу не надходило.

 

– Як ви розцінюєте характер взаємин з українськими військовими?
Наші радіостанції побудовані на гнучких технологічних рішеннях, їх архітектуру можна змінювати в залежності від побажань замовника. Ми надаємо кожному з наших клієнтів особливі рішення, що найкраще підходять для їх завдань.

 

– Чи вдасться вашій компанії забезпечити інтеграцію старих радіостанцій, що є на озброєнні української армії, з вашими новими розробками, які пропонуються для інтеграційних рішень?
– З нашого боку запропоновані режими роботи, які дозволяють інтегрувати існуючі радіостанції з нашими радіостанціями, причому в стислі терміни. Ми робимо таке не вперше, так що експертизи у нас достатньо.

 

– На виставці IDEF-2017 у Стамбулі ви показали свою найсучаснішу радіостанцію «САХАРА». Чи буде вона запропонована українській армії?
– Це наша остання і найкраща розробка, топовий рівень технологій. Вона обладнана системою тачскрін, програми можуть заливатися в неї за тим же принципом, що і на смартфон, в ній застосовані новітні діджитал-розробки. Що стосується її продажу Україні, то все можливо. Звичайно, нам доведеться отримати на неї експортну ліцензію, але це робоче питання.

 

– Чи готова турецька сторона передати Україні не тільки готові зразки, а й технології для самостійного виготовлення таких зразків?
– Передача технологій — головна визначальна риса нашої компанії в порівнянні з конкурентами. Ми вкладаємо серйозні кошти в передачу технологій. Наприклад, ми забезпечуємо повну технологічну підтримку таких наших партнерів, як Пакистан, Саудівська Аравія, Індонезія. З нашого боку ми говоримо про програмне забезпечення, шифрування, алгоритми і форму хвилі. Все це може стати серйозною основою для реалізації Україною власних рішень по створенню та вдосконаленню тих чи інших зразків або систем. Така підтримка буде забезпечена після отримання відповідних дозволів з боку уряду Туреччини.

За матеріалами інформаційного агенства defense.ua

ASELSAN — найбільша оборонна компанія Туреччини, в якій працюють 5200 співробітників. Займає 58 місце в ТОП-100 оборонних компаній світу і до 2023 р. планує піднятися на 50 позицію. Витрати на перспективні дослідження і розробки становлять близько $ 300 млн щорічно, при цьому в секторі R&D працює 2600 співробітників в шести науково-дослідних центрах, сертифікованих міністерством науки, промисловості і технологій Туреччини. Продукція ASELSAN експортується до 60 країн світу.