АІ в бізнесі

Maths Robot: система підвищення врожайності ягідних культур

Costa Group – одна з найбільших компаній в області сільського господарства і садівництва в Австралії. Нещодавно компанія почала використовувати систему штучного інтелекту, призначену для поліпшення якості і підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а також для аналізу якості ягід. Система, яка використовується Costa Group, була розроблена The Yield – представником сектора AgTech з Сіднея.

Інтелектуальна система аналізує 14 різних показників для отримання повної картини врожайності культур: температуру, стан грунту, наявність вітру, світла і дощу та інші. Отримані дані об’єднуються з існуючим набором відомостей, в результаті складаються прогнози по різним культурам. Costa Group володіє декількома ягідними фермами, розташованими в Квінсленді, Новому Південному Уельсі і Тасманії. Ягідні ферми в цих місцях містять політунелі (плівкові теплиці), і в кожному з них підтримується особливий мікроклімат. Оскільки клімат цих теплиць повинен контролюватися постійно, їм потрібна власна «погодна служба».

Пристрої Internet of Things (IoT) в тунелях збирають всі необхідні дані, які потім передаються для обробки в нейромережу. Процес являє собою циклічне створення моделі, виробництво даних, отримання зворотного зв’язку і уточнення даних. Розробники системи описують її як «математичного робота» (Maths Robot). Розробка була успішно випробувана для прогнозування врожайності шпинату, салату та інших культур, однак засновник The Yield, Рос Харві (Ros Harvey) пояснив, чому система важлива саме для вирощування ягід. Справа в тому, що ягідні культури складніше контролювати, ніж салат або коренеплоди. У однієї ягідної рослини може бути декілька стадій зростання. Якщо поглянути на таку культуру, можна відзначити, що вона одночасно і плодоносить, і дає не до кінця дозрілі ягоди. Інші культури проходять лінійну стадію зростання, тобто дають врожай один раз, зазвичай у кінці врожайного сезону (восени).

В даний час штучний інтелект використовується для розробки додатків в області AgTech. Серед них додатки з точного землеробства, сільськогосподарські роботи, програми для моніторингу худоби та аналітика даних з безпілотних літальних апаратів. У 2018 році на точне землеробство припадало близько 35,6% використання штучного інтелекту в сільськогосподарському секторі. Додатки, подібні Maths Robot, допомагають фермерам підвищувати врожайність і захищати себе від ризику неврожаю. У найближчому майбутньому вони стануть набагато більш поширені, ніж раніше.

Дані, що збираються системою AI, дозволяють Costa Group ефективно управляти витратами і формувати ціни на продукцію, а значить, прогнозувати прибутковість.

На думку Роса Харві, в найближчі роки використання штучного інтелекту в сільськогосподарській галузі буде зустрічатися все частіше. Згідно з недавнім звітом про стан ШІ в сільському господарстві, очікується, що протягом наступних п’яти років сектор AgTech значно розшириться. І якщо в 2018 році ринок штучного інтелекту в сільському господарстві оцінювався у 330 мільйонів доларів, то до кінця 2024 року він, за прогнозами, досягне 980 мільйонів доларів.