Освіта

Matatalab: набори навчання кодування для дітей молодшого віку

Фото: matatalab.com

Компанія ConsumerAffairs знайомить американську аудиторію з новим продуктом, презентованим на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2020 року, яка відбулася в період з 7 по 10 січня 2020 року. Це пристрої Matatalab для навчання дітей основним принципам кодування. На думку творців роботизованих пристроїв, навчання дитини кодуванню задає вектор розвитку на всі наступні роки життя. Діти, які отримали подібну базу, в подальшому продовжують проявляти інтерес до кодування, програмування, роботі з «розумними» пристроями.

Ситуація на ринку праці США і інших країн світу така, що кожній державі потрібні талановиті, працьовиті і грамотні фахівці в сфері науки, інженерії, математики та технологій (STEM). Для того, щоб виховати дітей зі здібностями до цих дисциплін, програми кодування вводять в початковій і середній школі, проте цього недостатньо для «закриття» потреби держав у кваліфікованих інженерах, програмістах і робототехніках. Саме тому кодування в ранньому віці (для дітей від 4-х років і старше) є найбільш бажаної, базовою дисципліною.

Китайська компанія Matatalab займається створенням програм для навчання дітей кодування з 2017 року. У цьому році на CES розробники представили набір роботів для кодування, призначений для дітей від 4 до 9 років. Дитина, яка успішно збирає Lego, зможе легко розібратися з набором Matatalab. Набір складається з яскравих модулів, він тактильний, зручний в управлінні і компактний. Його використання дозволяє розвивати мислення і дає поняття про такі змінні, як умови, причини і наслідки. Дитина створює «ігровий майданчик» зі своїми правилами і завданнями. Він може розміщувати робота в будь-якому місці майданчика, вибираючи блоки в модулі кодування, а після натискання кнопки «play» подивитися на отриманий результат і, якщо необхідно, виконати всі доповнення або внести зміни для продовження гри.

Для того, щоб відвернути дитину від постійного використання екранних гаджетів, розробники Matatalab навмисно не оснастили пристрій екраном. набір для кодування досить гейміфікований, щоб зацікавити дітей в процесі кодування, і має компактні розміри, щоб брати його з собою куди завгодно. У наборі присутні кілька пакетів розширень: для художників, аніматорів і музикантів. Це дає дитині можливість розвивати той творчий аспект, до якого вона більш схильна. А розширення MatataBot створене спеціально для виявлення перешкод і реагування на них.

Незважаючи на те, що компанія Matatalab існує вже два роки, набори для кодування набирають популярність тільки зараз завдяки ініціативі Kickstarter і можливості їх придбання в Amazon. Вартість базового комплекту складає 299 доларів, вартість одного пакету розширення – 99 доларів. Близько чверті комплектів з 4 тисяч одиниць, проданих компанією, зараз використовується дітьми, які живуть в країнах Східної Європи.