АІ в бізнесі

Логістичний стартап Sennder отримав від інвесторів 62 мільйони євро

Sennder, Искусственный интеллект, Логистика, Логистические услуги
Фото: sennder

Берлінський логістичний стартап Sennder в третьому раунді фінансування отримав від інвесторів 62 мільйони євро. Більшу частину коштів вклала в проект компанія Lakestar і венчурна організація Accel, додаткові вкладення надійшли від Holtzbrinck Ventures, Project A і шведського автовиробника Scania.

Sennder була заснована в 2015 році як цифрова транспортно-експедиторська платформа. В даний час постачальник логістичних послуг використовує 7,5 тисячі вантажних автомобілів, його мережа покриває всю Європу. Співзасновник Sennder, Ніколаус Шефенакер (Nicolaus Schefenacker) повідомив, що інвестиції венчурних компаній Lakestar і Accel є своєрідним показником довіри. Саме вони визначають вектор діяльності Sennder на європейському логістичному ринку. Попередній раунд фінансування був завершений в квітні 2019 року, тоді розмір інвестицій склав 26 мільйонів євро. Всього за час діяльності компанії від інвесторів було отримано 100 мільйонів євро.

Незважаючи на рівень прогресу, більшість логістичних компанії в Європі досі працюють з великою кількістю паперових документів, користуються стаціонарними телефонами і факсами для підтвердження операцій з вантажами. Sennder – прямий конкурент британської компанії Zencargo і німецького перевізника FreightHub, відходить від стереотипів і працює з «розумним» ПЗ.

Найпопулярнішими послугами Sennder сьогодні є: експрес-доставка, робота з негабаритним і надлишковими вантажами, а також опція Same-Day Logistics. За допомогою «розумної» функції BHE TRACK & TRACE клієнт бачить, де знаходиться вантаж. Функція відстеження вантажів доступна клієнту за одним натисканням кнопки. Стежити за тим, в якому місці знаходяться поставки можна через GPS, завдяки постійно оновлюваному часу прибуття (ETA). Інформація про будь-яку зміну в маршруті або затримки вантажу на шляху до кінцевої точки моментально надходить на смартфон замовника. До послуг клієнтів доступні як звичайні фургони або причепи, так і відкриті вантажні платформи. Крім цього компанія виконує доставку споживчих товарів в рефрижераторах. Їх особливість в тому, що вони підтримують температурний режим в діапазоні від -30 до +30 градусів Цельсія.

Основна перевага Sennder в тому, що організувати подачу вантажівки в будь-яке місто Європи компанія може протягом 180 хвилин. Ланцюжок перевезень відстежується і контролюється програмним забезпеченням на базі штучного інтелекту – Sennder GmbH. У разі непередбачених обставин в цілодобовому режимі з замовником контактує не робот, а співробітник. Цифрове з’єднання з 7500 автомобілями будь-якого вантажного типу забезпечує практично необмежену пропускну здатність незалежно від часу доби. Доступна функція бронювання обраного автомобіля в режимі реального часу.

В даний час галузь вантажоперевезень є багатоплановий сегмент економіки, в якому активно використовуються можливості сучасних технологій, зокрема, штучний інтелект. Всі водії транспортних засобів Sennder забезпечуються сучасними гаджетами з додатками по контролю і відправці інформації вантажовідправникам, і постійно стежать за станом вантажу.