Розумне місто

Китайську поліцію оснастили окулярами з функцією розпізнавання облич

Китайська влада щорічно витрачає сотні мільйонів доларів на забезпечення правопорядку у всіх куточках країни, де в цілому проживає майже 1,4 млрд. людей. Інтелектуальні системи сьогодні є невід’ємною складовою для вдосконалення виконуваної місії.

На сьогоднішній день більшість вулиць Китаю вже оснащені сучасними камерами спостереження, частина з яких знаходиться під управлінням AI, і можуть успішно ідентифікувати об’єкти з високою точністю. Більш того, за даними експертів, країна є лідером в розробці і експлуатації систем розпізнавання осіб, що дозволяє із завидним успіхом забезпечувати належний рівень правопорядку не тільки в мегаполісах, але і в дрібних містах і селищах. Передбачається, що до 2020 року кількість розумних камер зросте до 420 млн.

У той же час, китайці приділяють особливу увагу оснащенню своїх поліцейських, так як саме на них покладено функцію затримання потенційних злочинців, а країна з таким великим населенням істотно ускладнює завдання правоохоронцям.

На допомогу поліцейським прийшли спеціальні розумні окуляри, обладнані вбудованою системою розпізнавання осіб, які підключаються до портативних поліцейським комп’ютерів. Пристрої синхронізуються з поліцейською базою підозрюваних, аналізують і зіставляють інформацію, що отримується з камер на окулярах. Вся інформація про злочинця виводиться на вбудований екран окулярів і на екран портативного комп’ютера в режимі реального часу. Таким чином, кожен китайський поліцейський буде фактично знати всіх перехожих в обличчя. У всякому разі, поліція зможе ефективніше пізнавати підозрюваних і злочинців.

>Перші випробування нової системи проходили на одній з центральних станцій залізниці в місті Чженчжоу. Завдяки новим окулярам, поліцейським вдалося затримати сімох підозрюваних, включаючи давно розшукуваного торговця людьми. Також, за допомогою системи розпізнавання осіб, вбудованої в окуляри, поліцейські змогли виявити у перехожих 26 підроблених посвідчень особи.

З урахуванням високої ефективності, яку продемонстрували пристрої, планується, що вже незабаром ними будуть оснащені всі поліцейські у великих містах країни.