Розумне місто

Компанія Viessmann створила кросплатформенну базу для розумного будинку – Wibutler Pro

«Розумний» будинок давно перестав бути розкішшю. Сьогодні на ринку існує безліч розробок, розрахованих на різний бюджет і обсяг виконуваних функцій. Нова розробка від німецьких інженерів – Viessmann Wibutler Pro – представляє собою унікальну смарт-систему, контролер розумного будинку, який координує роботу всіх сучасних гаджетів і обладнання.

Пристрій для управління «розумним» будинком надійде на ринок у квітні 2019 року. Інтелектуальна домашня платформа надає власнику максимально комфортні умови, піклується про безпеку, економить електричну енергію та керує роботою підключеної техніки. Крім зазначених опцій, Wibutler Pro відповідає за освітлення, кондиціонування, затемнення вікон. Будь-який підключений пристрій, навіть стороннього виробника, ця платформа включить до смарт-мережі і надасть власникові здатність керувати нею через мобільний додаток Wibutler.

З цікавих опцій можна виділити прямий зв’язок з тепловими насосами виробника Vitocal і автоматичне енергозбереження, яке виконується за вимогою. Завдяки Wibutler Pro система опалення автоматично сама встановить необхідний показник температури у кожній кімнаті. Одночасно з цим, обігрівальні прилади будуть виробляти в будинку в цілому рівно стільки тепла, щоб підтримати комфортну для сезону року температуру. Така динаміка не випадкова – смарт-платформа зв’язується безпосередньо з теплогенератором і давачами температури в приміщеннях, визначає фактичну потребу мешканців у теплі і знижує витрату коштів на опалення, виключаючи перевитрати тепла.

Для зв’язку з теплогенераторами і тепловими насосами платформа використовує Vitoconnect Box, що підключається до інтернету і передає команди всій, пов’язаній з Wibutler Pro технікою у будинку. Завдяки стандартам бездротових мереж, які підтримує платформа (EnOcean, Z-Wave, ZigBee і Wi-Fi) її сумісність виняткова. Навіть пристрої з різними стандартами і параметрами зручно управляються за допомогою планшета або смартфона. Функціонування систем у будинку відповідає алгоритму «if / then», наприклад, жалюзі в кімнаті опускаються тільки тоді, коли зовнішнє природне світло падає на вікно нижче заданого значення, а освітлення вмикається при настанні темряви або в час, вказаний користувачем.

Wibutler – компанія, яка з 2018 року входить до складу німецького холдингу Viessmann, виробника енергетичних систем, а тепер і смарт-додатків. Технічне оснащення для «розумних» будинків було вирішено розробляти не випадково: як повідомив Карлгайнц Райтц (Karlheinz Reitze), керуючий підрозділом фотовольтаїки та електричних систем, сектор smart-house перспективний і в найближчі роки всім компаніям, будь-яким чином пов’язаним зі сферою обслуговування, комунікації або ресурсів слід розвиватися саме у цьому напрямку. Крім обладнання для розумних будинків, Wibutler розробляє також цифрові системи управління для великих виробничих підприємств і малого бізнесу.