АІ в бізнесі

Компанія Talman відбила атаку вимагачів

Кібератака на комп’ютерне програмне забезпечення компанії Talman зупинила продажі більш, ніж на тиждень і викликала хвилювання в агропромисловому секторі Австралії. Про це повідомив академік Університету Чарльза Стерта доцент Ліхонг Чжен (Lihong Zheng), фахівець Школи обчислювальної техніки і математики (School of Computing and Mathematics) і Центру сільськогосподарських інновацій ім. Грехема (Graham Centre for Agricultural Innovation). Експерт також заявив, що кількість великих успішних атак кіберзлочинців і здирників різко зросла за останні роки.

Компанія Talman – основний постачальник IT-рішень для підприємств, які виробляють шерсть в Австралії і Новій Зеландії. Компанія поставляє партнерам спеціалізоване програмне забезпечення для збору даних про результати тестування вовни, каталогізації продажів і оцінювання. Кібератака, здійснена на ПЗ компанії, ставила за мету порушити нормальну роботу системи вовняних аукціонів. Після зараження програмного забезпечення вірус шифрує файли на пристрої користувача або мережевих пристроях зберігання. Щоб відновити доступ до файлів користувач повинен був заплатити необхідну суму у криптовалюті Monero.

Вірус-вимагач поширюється через шкідливі файли, прикріплені до фішингових повідомлень, через шкідливе посилання в тілі листа, заражений пристрій USB, а також через уразливості в операційній системі пристроїв або встановлених додатків. Коли програма-вимагач встановиться на пристрій і вкладення відкриється будь-яким з доступних способів, шкідливий починає шифрувати файли.

Сільське господарство Австралії є складною і високотехнологічної галуззю, тому місцеві технологічні компанії прикладають масу зусиль для зниження ризику кібератак. Основна рекомендація для співробітників підприємств даної галузі: звести до мінімуму відвідування невідомих веб-сайтів, відключити макроси в Microsoft Office, установка і регулярне оновлення антивірусного і антівимогального програмного забезпечення, а також установка брандмауера для запобігання попадання трафіку з ненадійних джерел на пристрої компанії.

В сільськогосподарському секторі Австралії застосовуються інноваційні розробки в сфері штучного інтелекту (ШІ), бездротові сенсорні мережі, хмарні обчислення та Інтернет речей (IoT) для полегшення їх повсякденної роботи підприємств галузі. Основний упор робиться на скорочення втрат або підвищення кількості врожаю і якості сільськогосподарської продукції. У міру збільшення числа пристроїв, підключених до IoT, експоненціально збільшується і кількість проблем безпеки. І хоча повністю виключити ймовірність злому не вийде, але обмежити обсяг інформації, якою ділиться персонал компаній, можна.