Інтелектуальні машини

Компанія Sony Design анонсувала виставку Affinity in Autonomy в Лондоні

«Умные» машины, Affinity in Autonomy, London Design Festival 2019

Захід Affinity in Autonomy буде проходити з 14 по 22 вересня в рамках Лондонського фестивалю дизайну 2019 (London Design Festival 2019) в Музеї Вікторії та Альберта (V & A Museum). Футуристична інсталяція про штучний інтелект і робототехніку покаже людям, наскільки щільно інтегровані технології в життя звичайної людини і як з ними можна взаємодіяти.

Sony, як один з найвідоміших прихильників інновацій, змоделює «світ», в якому ШІ і технології не просто існують як даність, а покращують реальність і дозволяють відчувати себе більш комфортно. Філіп Роуз (Phillip Rose), директор Sony Design Center Europe, підкреслив, що виставка досліджує «кореляцію між звичайним станом людини і появою передових технологій». Концепція заходу досить складна: відвідувачам пропонується вивчити п’ять концепцій штучного інтелекту – Accordance, Awakening, Autonomous, Association і Affiliation.

Accordance символізує здатність взаємодії з машинами, Awakening представлений світловими і звуковими ефектами і демонструє пробудження людства, його технологічний прогрес, Autonomous відображає автономність роботів, Association – закликає поділитися думками про майбутнє, а Affiliation – до контакту з «розумною» машиною.

Програма виставки
На Affinity in Autonomy буде представлена ​​інтелектуальна установка під назвою Pendulus. Це унікальний інтерактивний роботизований маятник, який виявляє людей, що проходять поруч, але також може переміщатися хаотично, представляючи ідею незалежності робототехніки і припускаючи наявність «розуму» у машин. На думку Роуза, інсталяція дасть відвідувачам можливість відчути, як особистість людини змінюється при взаємодії з роботизованими машинами. На думку експерта, інтелектуальні технології і креативний дизайн сприймаються людиною на одному емоційному рівні.

З моменту заснування компанії Sony пройшло вже понад сімдесят років, і зараз постачальник інновацій прийшов до ідеї створювати те, чого ніхто ніколи не створив раніше, заявив Роуз.

Другим цікавим об’єктом виставки стане найостанніша версія роботизованого собаки Sony AIBO. Розважальний робот реагує на голос і дотику, стрибає і бігає практично як живий пес. Перші прототипи робопса були випущені ще в 1999 році, з тих пір конструкція зазнала суттєвих змін, а сам собака став більш ергономічним і «розумним».
Розробка підключається до Інтернету за допомогою Wi-Fi і LTE, оснащена фотокамерою. У спеціальному додатку власник роботизованого вихованця може купити трюк, який буде виконувати пес, а крім того можливий відкат налаштувань до заводських і навчання собаки «з нуля». Остання версія AIBO вже є в продажу і при бажанні її можна придбати у всіх містах Європи.